Магазин «Білий ірбіс» пропонує одноконтурні або двоконтурні котли-колонки лише німецького виготовлення, бо магазин є офіційним представником виробника.
– У нас є різні котли: газові, твердопаливні, електричні, рідкопаливні. Найчастіше в будинки і квартири беруть газові. Рідше туди, де немає газу, купують твердопаливні для опалення дровами, – розповідає Денис, консультант магазину.
Для фізичних осіб вигідніше брати газовий котел. А от для юридичних, як зазначає Денис, – твердопаливний, адже газ у 4 рази дорожчий для підприємств, організацій, установ, ніж для фізичних осіб. Твердопаливний себе окуповує за рік. Газовий – тут залежить від багатьох факторів (опалювальна площа, радіатори, ціна газу – бо вона різна, залежно від норм його спалювання).
Коштують німецькі котли від 7 200 до 11 200 гривень, двоконтурний – 9 000 гривень.
Консультанти більшості полтавських магазинів радять купувати двоконтурні котли, вони економні, займають мало місця та надійні. Коштують від 4 500 і дорожче, залежно від країни-виробника, бренду та комплектуючих.
Довідка «Кола»
Що б не було написано на вивісках, гарантія на котел переважно 1 рік, інше – сервісне обслуговування. У різних магазинах процедура та сама: щороку варто робити ТО перед пуском приладу в роботу. Тоді гарантія може тривати і до 5 років, інакше – ні.
– Сучасні котли працюють 10 років і більше, – каже Денис.
Але основна умова, за якої зберігається гарантія, – перший запуск у роботу котла здійснюють фахівці магазину. А от встановлюють прилад спеціалісти з газової служби, узаконюють теж фахівці ВАТ «Полтавагаз».
Якщо ви живете там, де часто відключають світло, краще обрати газовий котел, який не залежить від електрики (вітчизняний). Адже більшість газових працюють і від газу, і від електроживлення (обладнані електронікою, запобіжниками, циркуляційним насосом тощо). Або подбати про те, щоб котел працював і тоді, коли світла немає, купивши блок безперебійного живлення.
Що, крім котла, потрібно купити для тепла й безпеки
Стабілізатори напруги та блоки безперебійного живлення – це те, що також варто купити для сучасного котла.
Стабілізатор убезпечить прилад від перепадів напруги в мережі, а у випадку відсутності електрики, котел ще довго зберігатиме тепло, завдяки блоку безперебійного живлення. Завдяки акумуляторам, блок тримає тепло в системі опалення ще кілька годин, якщо будинок чи квартира залишились без електроживлення. Блок безперебійного живлення може виконувати й функцію стабілізації напруги.

Стабілізатор коштує 180-300 гривень, є і за 700, залежно від виду. Ставлять його між котлом і розеткою.
Стабілізатори передбачають роботу в парі з побутовим пристроєм. Тобто, один стабілізатор і один побутовий пристрій.
– Спочатку варто купити котел, а вже потім обирати за допомогою фахівця стабілізатор чи блок безперебійного живлення, – про це розповів Віталій Сергієнко, керівник і консультант магазину «Арсенал».

На стабілізатори також є гарантія – 1-2 роки.
Варто врахувати
50-09-77 – телефон контакт-центру ВАТ «Полтавагаз», де підкажуть, як вчинити, якщо хочете ставити й узаконити котел і за якими телефонами зв’язатись.
Якщо плануєте вперше встановлювати прилад для опалювання, то варто звернутись в проектну групу ВАТ «Полтавагаз». Там виготовлять проектну документацію. Це коштуватиме приблизно 300 гривень. Якщо був підлоговий, а міняєте на настінний чи навпаки, то ще + 300 грн.
А вже потім, коли є проект, фахівці встановлять котел за всіма правилами. Монтування приладу коштуватиме приблизно 700 грн (ціни можуть дещо відрізнятись, адже залежать від багатьох факторів).
Адреса ВАТ «Полтавагаз»: вул. Сінна, 38-А, м. Полтава.
Якщо котел не взаконити, чи встановити самостійно, ви наражаєте себе та близьких на небезпеку, окрім цього, «Полтавагаз» має право вас оштрафувати.
Ніна Король
До теми: у магазині «Домотроніка» можна не лише придбати котли, а й замовити монтування системи опалення, каналізації, водопроводу.