На Полтавщині за тюремними гратами туберкульоз лікують та діагностують менше випадків захворювання.
Інфікованих утримують окремо, а по закінченні строку направляють на лікування за місцем звільнення.
Засуджених у всіх виправних установах та СІЗО області перевіряють на туберкульоз двічі. Роблять не лише рентгенофлюроографічне обстеження, а й мікроскопічне дослідження харкотиння на наявність мікобактерій цієї хвороби. На сьогодні, говорять, це більш ефективний метод діагностики.
До теми: Хворих на туберкульоз тепер кластимуть в лікарню силою
Цьогоріч в області первинна захворюваність на сухоти за тюремними гратами зменшилась на 20%. За словами начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області Миколи Ісаєва, страшний діагноз у 2013 році поставили 8 чоловікам. Ще 16 потрапили в неволю з цією недугою. Усього ж хворих – 211.
Лікують тих, хто страждає на активні форми туберкульозу, у спеціалізованій лікарні на базі Кременчуцької виправної колонії №69 та в туберкульозному блоці Полтавського СІЗО.
Усіх хворих, запевняє Микола Ісаєв, тримають ізольовано. Звільненим засудженим в особовій справі та довідці про звільнення пишуть діагноз. Хворих направляють у медичні заклади за вказаним місцем звільнення. Повідомляють медиків та органи внутрішніх справ. Проте змусити стати на облік хворих на туберкульоз ніхто не в змозі. Аби переконати продовжити лікування, ще у в’язниці з ними працюють соціальні працівники. У Полтаві цю роботу забезпечує БА «Світло надії». За два роки співпраці із 115 людей, які вийшли на волю, 86 офіційно лікуються. Цей показник – 75% – найбільший в Україні.