Відомий в Україні та за її межими Іван Малкович приїхав до Полтави. Поет та засновник видавництва "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га" провів дві зустрічі – у педагогічному університеті та Бібліотеці-філії №4.
Зустріч із письмеником складалася із розповіді про українську літературу, процеси у сучасному книговидавництві, виховання юних та дорослих читачів. Шквал аплодисментів у слухачів і педуніверситеті, і в приміщенні бібліотеки викликало читання віршів. Іван Антонович зачитав як свої, так і улюблені твори інших авторів, власні переклади дорослої та дитячої поезії.
– Ваш мешканець, який займається бізнесом, дбає і про те, щоб полтавські бібліотеки мали нові книжки, мене дуже зворишв цим і запросив на зустріч до вашого міста, – розповів Іван Малкович про свій приїзд до Полтави.
Зустріч зі студентами ПНПУ розпочав із сумного – знищеної в Харкові дошки пошани Юрію Шевельову. Проте за п’ять хвилин лекційна зала університету захоплено слухала жартівливий переклад вірша "Паротяг" польського поета Юліана Тувіма. Тим більше, що Малкович прочитав його величезним артистизмом.
Обидві зустрічі з полтавцями Івана Малковича пройшли у вигляді діалогу. Він радо відповідав на запитання, написані на папірцях, якими слухачі просто засипали автора.
Також видавець презентував полтавцям майбутнє електронної книги.
До теми: Письменниця Міла Іванцова презентувала у Полтаві нову книгу
Від спілкування засновник першого в незалежній Україні дитячого видавництва залишився задоволеним. Особливо йому сподобалися полтавські студенти:
– Мені завжди подобається спілкуватися із молоддю. Це дає величезний запал.
Після кожного виступу усі охочі мали змогу придбати книжки, які Іван Антонович привіз з видавництва. За меншими цінами, ніж у магазинах чи навіть на самому видавництві продавали і новинки цього року – "ВДВ" Роальда Дала, "Дім на горі" Валерія Шевчука, "Подорожник" Івана Малковича, "Несподівана вакансія" Джоан Ролінґ тощо, і добре відомі дорослим та дітям "100 казок", "Снігову Королеву", "Лізу та її сни" та інші.
До теми: Брати Капранови у Полтаві (інтерв’ю)
Усі, хто прийшов поспілкуватися із Малковичем, після вишикувалися в довгу чергу. Автор та видавець не відмовив жодному і радо підписав кожну книгу на пам’ять: "Натхнення! Іван Малкович. 26.09.2013".
– Мені дуже сподобалася ця зустріч. Я спостерігаю за роботою видавництва "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га", придбала книгу Ліни Костенко "Записки українського самасшедшого". Мені цікава і творчість Івана Малковича, і видавнича діяльність. Оскільки я вперше побачила цього поета, дуже цікаво було спостерігати за тим, як він декламує вірші, – поділилася Ліна Решетник, студентка третього курсу факультету філології та журналістики.
На сторінках наступного номеру "Кола" читайте, про що розповідав Іван Малкович у Полтаві.