Сьогодні у Полтаві розпочали вишивати шевченківський оберіг.
На величезному полотні розміром 2 на 3 метри буде карта шевченківських місць, портрет Кобзаря та полтавський пам’ятник поету. Вишивати будуть усією областю. Роботу планують закінчити вже до березня на 200-річчя народження Шевченка. Кілька стібків на полотні є й від «Кола».
До речі, Полтавці їздили на прощу до Тараса Шевченка та подарували оберіг музею поета
На карті зобразять трьома різними кольорами населені пункти, де побував Тарас Шевченко (Їх за останніми даними 71), місця, де є пам’ятники та пам’ятні знаки Кобзарю та ті, що названі на його честь . Сіл Шевченки, Шевченкове та подібних на Полтавщині нарахували 16.
До кожної назви вишиють емблему. Приміром, біля напису «Полтава» зобразять дуб. Саме Тарасів, який першим в Україні посадили в Полтаві громадою 6 травня 1861 року в день перепоховання Шевченка.
За словами голови Полтавського громадського Шевченківского комітету Вололимира Степанюка, під час усіх трьох візитів на Україну, найбільше Шевченко відвідав населених пунктів у нашому краї. У межах колишньої Полтавської губернії таких нарахували 78. 7 з них уже зникли з карти. Увесь час пошуковці проводять дослідницьку роботу й встановлюють нові місця, де ймовірно побував Кобзар. Так шевченкознавець Петро Ротач називав лише 66 населених пунктів, у яких перебуав Тарас Шевченко.
Основну роботу над кількаметровим оберегом здійснюватиме майстриня Зоя Коваленко. У неї вдома вже більше 80 робіт, присвячених Кобзарю.
Ініціатори акції планують, що в кожному населеному пункті зроблять хоча б по хрестику. З полотном вони об’їдуть шевченківські місця. А вже сьогодні перші стібки на мапі зробили журналісти. «Коло» також приєдналося до вишивання оберегу.
Закінчену роботу мріють передати у майбутню Тарасову світлицю у Полтаві. Якщо її не створять, подарують музею на батьківщині Кобзаря.