Полтавська молодь хоче «вкоротити» собі віку

Новини
15 жовтня 2013 о 19:141743 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавська молодь хоче «вкоротити» собі віку
Полтавці  не проти «вкоротити» віку молоді до 28 років, але хочуть зберегти усі пільги до 35.


Молоді хочуть "врізати" віку до 28 років (фото: uniqueyouth-gr.blogspot.com)Молоді хочуть "врізати" віку до 28 років (фото: uniqueyouth-gr.blogspot.com)

Сьогодні, 15 жовтня, на засіданні обласної молодіжної ради при облдержадміністрації, обговорили Стратегію державної молодіжної політики до 2020 року. Каменем спотикання стало питання внесення змін до законодавства України щодо зменшення віку молоді. «Зістарити» цю категорію  планують вже до 2015 року. «Офіційний» вік молоді зменшать до 28.

До теми: Уряд хоче зістарити молодь, щоб не давати житло

Усі пільги за молодими обіцяють зберегти. Кількість людей цієї категорії одразу поменшає й  зекономлені кошти матимуть змогу перерозподілити. Відтак, на 1 людину витрачатимуть більше грошей. Сьогодні ж молодими на Полтавщині вважаються більше 430 тисяч людей від 14 до 35 років. А в Україні їх аж 14 мільйонів. Після нововведень відсіють одразу прошарок  людей з різницею у 7 років.

Різко «помолоділим» людям натомість обіцяють допомогти  з працевлаштуванням та розібратися із забезпеченням житлом.  До 2018 року збільшать обсяг фінансування молодіжних програм, а до 2020 року вирішать житлове питання. Молоді  обіцяють  пільгові іпотечні кредити на 30 років зі знижкою до 30% вартості за рахунок коштів держбюджету.

На користь максимальної межі для молоді у 28 років наводять аргумент, що у  Європі  вона така ж, а в США – 21.



Спроби «вкоротити» віку молоді були ще  у 2011 році. Тоді «зістарити» людей хотіли у 29. Питання тоді не пройшло, але тепер його називають логічним. Якщо Україна збирається підписувати угоду про співпрацю з ЄС, то повинна переймати й досвід Євросоюзу.

Полтавська молодь не проти нововведень в цілому. Та після палкої дискусії вирішили  внести деякі корективи. У молодіжній раді хочуть,  аби  за людьми до 35 років зберегли пільги на житлове  кредитування.

Знижувати граничний вік з 35 років до 28 вважає непотрібним заступник голови  - керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко.

– Сьогодні законодавство України, яке стосується особливо житла, передбачає надання житла молоді та молодим сім’ям. Якщо брати віковий ценз до 35 років, ми збільшуємо когорту людей, які можуть отримати пільги на житло за рахунок держави, – говорить Валерій Пархоменко. – У 28 років не кожна молода людина може взяти кредит, тому що кредитне зобов’язання має певні вимоги, потрібно мати відповідний сукупний доход сім’ї.  Це не тому, що молодь старіє, а тому, щоб більше людей до 35 років могли отримати житло.

– Навіть те, скільки років по документах у нас буде молодь, не дуже важливо. Головне, щоб у душі треба бути молодим. Хоч мені через півроку 28, я готовий погодитися і закликати усіх погодитися з цією реформою з одним але. Справа в тому,  що в Європі іпотека під 3% навіть не для молоді існує і доступність відкрити свій бізнес набагато краща. Погодитися з 28 роками лише тоді, коли всі преференції для молоді, які існують до 35 років зберегти, – говорить Олег Слизько.

Члени обласної молодіжної ради вирішили запропонувати внести відповідні зміни у інші документи, аби закріпити пільги за людьми до 35-річного віку.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter