Фото з сайту progorodsamara.ru На Полтавщині зменшується кількість електросирен. Особливо катастрофічна ситуація в селах.
– Раніше в селах за електросирени відповідали радгоспи та колгоспи, на території яких вони розміщувалися. Коли вони розпалися, одні господарства розгарбували, інші передавали з рук в руки. За електросиренами ніхто не дивився, люди почали їх нищити і розкрадати, – розповідає Віктор Бондаренко, начальник зв’язку і оповіщення Полтавського обласного управління з питань надзвичайних ситуацій. – Замість них ми встановлюємо гучномовці, переважно на будівлі сільської ради. Але часто вночі недобросовісні громадяни їх розбивають або крадуть.
Зараз в області 490 електросирен, з них 327 пристроїв вмикаються централізовано.
При цьому, за словами начальника, серед усіх регіонів України Полтавщина лідер по кількості збережених сирен. Більшість з них працюють ще з 80-х років, їхній термін експлуатації закінчився, проте працівники управління з питань надзвичайних ситуацій, підтримують їх у належному стані.
Читайте також: Реалії полтавських сховищ у разі катастрофи: сховатися майже нікуди
В Україні створена нова система сповіщення
– Нова система сповіщення, в тому числі й електросирени, в нас є, але запустити її поки що не можемо, бо вона не пройшла державну перевірку, – зазначив Віктор Бондаренко.
Бажано, щоб електрична сирена була на кожному підприємстві. А якщо на підприємстві працює 500 і більше осіб, то засоби оповіщення людей повинні бути встановлені обов’язково.
До теми: Завтра в Полтаві та області увімкнуть сирени