Як обрати найкращий фільтр для води

Дім
Олег Дубина2 листопада 2013 о 14:484994 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як обрати найкращий фільтр для води
Вода – складова кожної живої істоти на Землі, одна із найголовніших речовин, потрібних для органічного життя.
Саме від чистоти питної води залежить наше здоров’я. Як підібрати фільтри для води, йтиметься у цьому матеріалі.

Змінюються століття, прогрес не стоїть на місці, але проблема очищення води залишається актуальною.

В інтернет-магазині Real Mart великий вибір фільтрів на будь-який смак

– У наш час ринок водоочисних систем переповнений різними видами фільтрувальних засобів, які в основному різняться між собою чотирма відмінностями, – розповідає Сергій, консультант одного зі спеціалізованих магазинів міста. – Це термін служби, зовнішній вигляд, комплектація та функціональні можливості.

Історія

Найдавніший опис методу фільтрації води історики знайшли в документах, які датовані 2000 р. до н.е. Тоді за допомогою ієрогліфів були зображені методи кип’ятіння води шляхом занурення у воду гарячих металевих інструментів та фільтрації води через деревне вугілля й пісок. Фільтрація води отримала подальший розвиток із появою мікроскопа (XVII століття) , що дало можливість помічати сторонні частинки у воді, яка здавалася чистою на перший погляд. Було виявлено, що хлор, ефективний хімічний дезінфікуючий засіб, здатний позбавити заражену воду від холерного вібріона. Окрім того з’ясувалось, що хлор у поєднанні з піском був ефективний у боротьбі з холерою, а також черевним тифом та дизентерією.

Наш час

На сьогоднішній день у продажу можна зустріти різні типи побутових фільтрів для води. Їх поділяють на п’ять різновидів: глечикового типу («глек»), насадки на кран, проточні поруч із мийкою (настільні), проточні «під мийку» та системи зворотного осмосу. Про їхні переваги та недоліки йтиметься у цьому матеріалі.



Глечиковий тип

Цей тип фільтрів найпростіший, ціна, відповідно, теж найнижча з-поміж інших видів. Його робота починається із того, що у верхню ємність набирається вода, яка просочується через спеціальний картридж із сорбентом до нижньої ємності. Чистота води залежить від спроможності картриджа, який розрахований на 140-400 літрів води, очищувати рідину. Після цього його замінюють, і все розпочинається з початку. В основному його використовують в офісах та домашніх умовах.

При своїх перевагах (нижча ціна та простота), цей вид фільтрів має й недоліки – нижчий ступінь очищення, ніж у фільтрах для води, які підключені до водопроводу. Окрім того, обмежений об’єм ємності, яка зазвичай становить не більше двох літрів. Пропускна здатність – від 0,05 до 0,5-0,7 л / хв.

Ціна – від 75 гривень.



Насадка на кран

– Фільтр такого типу складається із циліндра, який надягається безпосередньо на кран, а вода під тиском проходить через нього. У цьому полягає один із найголовніших його недоліків – для фільтра, що надягається на кран, додатково потрібна ємність, у яку буде збиратися чиста вода.

Окрім цього, через малу кількість сорбенту фільтри для води такого типу мають низьку продуктивність, яка приблизно становить усього 0,3-0,5 літра за хвилину. Після використання його постійно потрібно знімати із крана. У фільтруючому елементі відбувається попередня механічна очистка і сорбація на активованому вугіллі. Його ресурс – 0,7-3 тис. літрів. Насадки здатні пропускати через себе від 0,15 до 3 літрів на хвилину.

Ціна – від 64 гривень.



Фільтри проточні

Фільтри цього типу мають ресурс до 1500 літрів та середню продуктивність із очищення води. Очищає воду від усіх механічних забруднень, хлору, пестицидів, видаляє запах і забарвлення води. Фільтруючий елемент – поліпропіленове волокно і активоване вугілля. Деякі виробники додають іони срібла та інші елементи, що покращує якість фільтрування води, але й ціна буде більшою. Фільтри підключаються до крана за допомогою спеціального адаптера. Як правило, фільтри укомплектовані спеціальними перехідниками для різних типів кранів.

Недолік – фільтр може дещо псувати зовнішній вигляд кухні.

Ціна – від 220 гривень.



Фільтри типу «під мийку»

Ці фільтри відрізняються від своїх попередників високою продуктивністю і великим ресурсом роботи. Якісне очищення води відбувається за рахунок набірних фільтрів. Фільтр очищає воду від усіх механічних забруднень, хлору, пестицидів, видаляє запах і забарвлення води. Зручний для використання у родині з двох та більше осіб. Фільтри побутові, вбудовані, одно- дво- і триступінчаті з окремим краном для чистої питної води. Вони встановлюються під мийкою, а на кухонний прилавок виводиться лише кран для вже очищеної питної води. В основному складається із декількох фільтрів: фільтр грубої очистки, активоване вугілля, пом’якшувач, знезалізнювач і т.д. Чим більше ступенів фільтрації, тим якісніше очищення води. Ресурс таких фільтрів становить близько 3000 л.

Ціна – від 400 гривень



Зворотньоосмотичні

Вважаються найкращими. Перевагою є приховане розташування (під мийкою), а також якісно очищена вода, що за чистотою прирівнюється до талої води, відповідно, не залишає накипу і, що найважливіше, абсолютно нешкідлива для здоров’я. Головний недолік – найдорожчі з-поміж інших видів фільтрів. Такі системи відрізняються відсутністю або наявністю накопичувального бака, ємністю близько 8-12 літрів, необхідного для акумулювання очищеної води, адже швидкість фільтрації  досить низька. Картриджі мають ресурс до 3000 літрів.

Ціна – від 1200 гривень.

– Якщо дивитися на наш ринок, то покупці в основному можуть придбати недорогі фільтри, – говорить консультант. – Дуже часто трапляються випадки, коли людина, наприклад, купує проточний фільтр, хоча споживає насправді води набагато менше. Це неправильний підхід, тому краще проконсультуватися у магазині. Окрім того потрібно перевірити, чи є гарантійний талон.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter