Виставка архівних документів-свідчень трагедії Голодомору відкрилася у Полтаві (фото)

ТОП ТЕМА
Ольга Матвієнко21 листопада 2013 о 11:341129 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Виставка архівних документів-свідчень трагедії Голодомору відкрилася у Полтаві (фото)
Кілька десятків унікальних історичних документів представили на виставці, присвяченій 80 роковинам Голодомору 1932-1933 років. Експозиція відкрилася сьогодні, 21 листопада, у приміщенні Державного архіву Полтавської області.




Архівні документи розповідають про причини, перебіг та наслідки голодомору, який протягом двох років знищив кількасот тисяч жителів Полтавщини.

– Сьогодні ми будемо повертатися до історії, бо відзначаємо 80 роковини Голодомору. На території Полтавської області у двадцятих роках проживало більше двох мільйонів людей. За переписом 1937 року на Полтавщині залишилося 1,7 мільйонів населення. Близько 450 тисяч людей не пішли з життя, померли від голоду. За роки Великої Вітчизняної війни, для порівняння, військових загинуло 180 тисяч, а мирного населення – 330 тисяч. Тоталітарний режим знищив мирне населення. Якби не Голодомор, то нас тут могло б стояти удвічі більше, – зазначив Валерій Пархоменко, керівник апарату – заступник голови Полтавської ОДА.



Виставка складається із двох розділів. Перша частина розповідає про основні причини Голодомору. Серед документів – постанови органів радянської влади та силових структур про підвищення хлібозаготівельних норм, занесення населених пунктів на чорні дошки, застосування репресивних заходів до "саботажників".

До теми: Перелік заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору

Документи другого розділу свідчать про перебіг та наслідки трагічних подій 30-х років. Унікальним свідченням тяжкої ситуації у селах краю є лист голови Писарівської сільгоспартілі імені Шевченка Новосанжарського району про продовольчі труднощі у селі. Представлені й інші подібні звернення з проханням вирішити проблему із нестачею харчів та голодом.

– Ця виставка у нас свого роду пересувна. Завтра ми її презентуємо у Полтавському інституті післядипломної освіти. До середини грудня її побачать учні полтавських шкіл та вишів. Вона існує і у електронному варіанті, тому ми маємо можливість проводити уроки за архівними документами з використанням мультимедійних засобів у навчальних закладах. Копії цих презентації ми неодноразово передавали і у районні школи, – розповіла Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter