23 листопада – цього дня вся Україна вшановує пам’ять жертв голодомору-геноциду. Приєдналися до вшанування й полтавці.
Молоді полтавські активісти, як самі себе називають ці хлопці й дівчата, влаштувати на вулиці під відкритим небом музей голодомору. Експозиції музею під відкритим небом вражають: хліб, який лише називається хлібом; каструля із вивареним шкіряним ременем...
Більше фото – дивіться тут.
Полтавці, які збиралися на площі, щоб приєднатися до ходи на знак пошани жертв голодомору, буквально окупували невеликий столик із експонатами. Молодь ділилася із присутніми страшними знаннями: що доводилося їсти людям в роки голоду, аби не померти, аби протриматися і вижити. Помітно було, що багато кого побачене і почуте вразило до сліз. Особливо цього не приховували більш старші полтавці. Молодь зітхала і раділа, що все те відбулося не з ними, що голод – лише спогади стареньких і розділи в підручниках з історії.
– Слава Богу, що ми такого не переживаємо, що ми не жили у ті роки, – розмовляють між собою дві подруги. – Я скільки всього страшного про цей голодомор читала.
о 15 годині серед вулиці, на імповізованій сцені полтавцям розповідали про страхіття голодних років, про те, який слід ті події залишили в історії.
Після цього присутні формують колону, й, тримаючи у руках запалені свічки, прямують площею до Соборного майдану, де має відбутися спільна молитва пам’яті. До речі, лампадку із свічкою можна було не лише принести з собою, а й купити - за 3 гривні на площі, біля кількох спеціальних столиків.
На заході багато священників. Не обішлося без традиційних прапорів, які можна побачити чи не на кожному полтавському мітингу – державний та однієї із організацій. Проте символів політичних партій не було помітно. Так само журналіст не помітила й владу міста – мера. На противагу серед присутніх – громадські активісти та діячі.
Скорботну ходу мало не зірвали футбольні фани і випадковий вуличний співак
Перехожі зупинялися подивитися на колону, приєднувалися. Один із перехожих вирішив, ймовірно, своєрідно приєднатися до акції вшанування пам’яті жертв голодомору. Йдучи мимо колони в той час, коли присутніх попрохали вшанувати хвилиною мовчання померлих, полтавець на всю площу співав гімн України. Та виконати пісню до кінця йому завадив товариш, що йшов поряд – порадив йому йти швидше. Спокій скорботної ходи сколихнули вигуки футбольних фанатів, які йшли площею.
Читайте також
У Полтаві відкрилася виставка архівних документів-свідчень трагедії Голодомору