27-е листопада у календарі Полтавського Євромайдану ризикувало стати глибоким розчаруванням.
В цей день о 16:30 біля Обласної держадміністрації мав відбутися захід з опозиційними політичними партіями.
http://vk.com/es.poltava. І вам організують захист!
Активіст Полтавського Євромайдану
Зверення до читачів від редакції "Кола":
Пропонуємо нашим читачам стати народними журналістами і дописувати нам про події в Полтаві, свідками яких Ви станете. До матеріалів бажані фотографії. Розмістивши на сайті «Кола» таку публікацію, ми вкажемо Ваше авторство.
Попередні 3 дні Євромайдан тут проводився власне громадою Полтави, але партійні діячі приходили на нього з громадською позицію. Не було жодної партійної символіки. Майдани були проголошені громадськими і об’єднали усіх за Україну. Тому було невелике переживання, що люди розчаруються через те, що йшли на громадський захід, а потрапили на політичний.
Але політики не винесли партійної символіки, не було партійних транспарантів. Були виключно українські прапори та прапори ЄС. Разом з цим, опозиціонери навіть допомогли громаді. Цього разу замість мегафону тут були потужні колонки і мікрофон. Генератора, на якому вони працювали, вистачило на півтори години.
Ведучим і модератором заходу, як і завше, став Олександр Коба, голова позапартійної просвіти «ЗЛАМ стереотипів», силами якої і проводилися попередні три Євромайдани у Полтаві. Незважаючи на вже трохи захриплий голос, він зміг протягом цих півтора годин не дати знудитися тим небайдужим, що прийшли у цей день (близько 150 – 200 чоловік).
Цього разу порадувало, що, окрім місцевих ЗМІ, був присутній і «Перший національний», що свідчить про те, що Полтава таки з’явилася на карті Євромайданів України.
Як і було домовлено (не тільки в нашому місті, а й в країні) – жодної партійної символіки. Виступи трьох представників опозиційних партій були доволі короткі. Хоч все таки пролунав один політичний лозунг (де найвідомішому політв’язню-жінці вимагали свободу), особистого піару ці промови не містили.
Решту ж часу ініціативу у свої руки взяв Олександр. Кожен бажаючий міг висловити свої думку з приводу підписання Угоди, прочитати натхненний вірш, заспівати українську пісню. Особливою популярністю користувався заклик пострибати (адже на вулиці в цей момент було -5 градусів морозу).
Наявність музичної апаратури дало змогу послухати «Лента за лентою» у виконанні гурту «Плач Єремії» і 2 пісні «Океану Ельзи» («Вставай» і «Без бою»).
За останні три дні я був учасником 15-20 дискусій. Як віртуальних, так і при живому спілкуванні. Більшість з опонентів розповідають мені, що я
1) наївний дурень;
2) проплачений і зазомбований;
3) нічого не розумію в цьому житті.
І говорили вони це із такою впевненістю, що аж слюни брижчали.
Я ні в чому не впевнений. Навіть не знаю, що буде післязавтра. Але я вірю в тих людей, силами яких все це триває кожного дня о 17:00 біля Обласної держадміністрації, людей, котрі страйкують біля корпусів своїх університетів, не боячись за наслідки. І я буду з ними до кінця, у Полтаві чи у Києві.
P.S. У Києві і у Полтаві пообіцяли захист усіх громадян (і студентів у тому числі), тобто висвітлення в ЗМІ тиску і репресій, у зв’язку з участю у Євромайданах, юридичну підтримку.
Тому, якшо на вас тиснуть чи репресують – пишіть Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter