Сергій «Сєня» Присяжний про Євромайдан: «Треба лікувать, навіть, якщо больно»

Інтерв'ю
Дар 039 я Розумняк10 грудня 2013 о 12:411420 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сергій «Сєня» Присяжний про Євромайдан: «Треба лікувать, навіть, якщо больно»
Сєня Присяжний готовий вийти до народу на Євромайдан просто із гітарою «Мотор’ролла» - один із тих гуртів, що підтримував мітингуючих на Євромайдані в Києві своїми піснями.
Сергій поділився враженнями після виступу та висловив свою власну думку з-приводу подій в Україні: - Все, що відбувається у країні – класична ситуація, яку описували на початку минулого сторіччя – верхи не можуть, а низи - не хотять. Те, що зараз – це фактично вибух, який готувався давно. Кризова ситуація набирала оберти. Особисто я дивуюся тому, як в нашій країні може почувати себе працівник культури, доктор наук та інші розвинуті інтелектуально та культурно люди, якщо їх представляє людина, яка двічі сиділа в тюрмі. Із всіх пазлів збирається картина, яка не могла тривати постійно і вибухнула врешті-решт. Здетонувала ситуація: ми всі знаємо, як розганяли людей. Я б не хотів жити в країні, де б силові структури можуть спокійно побити дітей і жінок. Це не правильно, не є ознакою цивілізованого суспільства. Я не знаю, що буде далі – ніхто не знає. Але люди просто не змогли терпіти. Хоча, я б хотів, щоб у нас була стабільність та можна  було планувати наперед. Дивно, що я вже цитую серіали, але як казав персонаж «Інтернів» Биков: «Кохання – це хвороба. Її треба лікувати. Навіть, якщо больно». От ситуацію в країні треба лікувати. Навіть, якщо больно. Які враження Вас переповнювали під час виступу перед тисячною аудиторією мітингувальників на Майдані? - Ні з чим незрівнянне відчуття, коли стільки однодумців сконцентровані в одому місці. Особливо радує те, що це люди, які не за гроші вважають, що в цій країні прийшов час щось змінювати. Власне, через це вони всі й зібралися. Ми підтримуємо цих людей. Дійсно, ми мали виступ там. І надалі, коли будемо в Києві, я візьму гітару і сам піду на Євромайдан. Бо люди, які там стоять, мають відчувати підтримку.

«Мотор’ролла» підтримувала Майдан в 2004. Ви помітили різницю між Євромайданом та Помаранчевою революцією?

- Є чітка відміна сьогоднішнього Майдану від 2004 року. Тоді здетонувала ситуація з отруєнням Ющенка, а потім з непрозорим підрахунком голосів. На сьогоднішній день людей просто дістало безкультур’я, хамство, яке присутнє в політиці останнім часом. Я вважаю, що сьогодні всі так звані лідери опозиційних політичних партій «підмазалися» під те, що люди вишли. Очевидно, що опозиція не знає, що робити зараз.  А люди вийшли й хочуть змінити ситуацію в країні. Чи всі музиканти, які виступали на площі разом із Вами, підтримують щиро Євромайдан? - Я можу сказати відверто -  та когорта музикантів, з якими я підтримую стосунки, самі ініціюють різні акції в підтримку Євромайдану. Нещодавно ми записали спільний трек «Брат за брата» із Kozak System та купою людей. Це відбувалося таким чином: дзвонить Іван і каже: «Сєня, якщо тут поруч є студія, запиши». Ми швиденько змонтували, відправили і все. Так багато хто робив. Якби Ви були простою людиною, чи приїхали б до Києва мітингувати? Ну що я можу сказати… Треба поставити себе в ту ситуацію. Я не хочу кидатися лозунгами та плакатними штамами. Я за Євромайдан. Хоча все це спірна ситуація. Під стягами Майдану можна списати неправильне керування країною – зараз можуть повилазити кризові ситуації, а скинути їх можуть на Євромайдан. Але мені знається, що варто це зробити. Бо як я вже казав – треба лікувати, навіть, якщо больно.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter