Ялинки в горщиках на Полтавщині продають лише в одному лісгоспі

Новини
Ольга Правденко18 грудня 2013 о 13:202006 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Ялинки в горщиках на Полтавщині продають лише в одному лісгоспі
Для тих, хто після Нового року хоче не викидати на звалище ще недавню ошатну прикрасу свята, продають ялинки в горщиках.
Потім їх можна висадити в землю.









Так виглядає ялинка в горщикуТак виглядає ялинка в горщику







– Справжні ялинки, (а не сосни)  в горщиках можна купити лише в Диканському лісомисливському господарстві. Ціна на них –  130 гривень за розмір до 1метру. Повернути їх після свята назад до лісництва, не можна, послугами прокату ми не займаємося, – зазначили упрес-службі ПОУЛМГ.

Такі дерева в горщиках не користуються попитом, щорічно продають не більше 10 – 20 штук. Раніше лісівники продавали їх і в Полтаві, але вже років 3 цим не займаються, бо ніхто не купляє. Більшість з них не акліматизуються після теплих хатніх умов.

Якщо ж все-таки ризикнули і обрали собі  ялинку в горщику на свята, то інженер лісових культур ДП «Полтавський лісгосп» Олексій Бондаренко, радить такі ялинки придбати задовго до свят, і забезпечити поступове підвищення температури.

– Її потрібно спочатку поставити на кілька днів у прохолодне місце з температурою у +10 градусів, потім у +15, і так довести до кімнатної температури. У самій же кімнаті ставити дерево не біля батереї, щоб ґрунт не пересихав, і не забувати про полив, адже це те саме, що й кімнатна рослина, – ділиться досвідом Олексій Бондаренко. – Після свят ялинку необхідно винести у прохолодне місце, щоб температура поступово знижувалася. Зауважте, це місце повинно бути з сонячним світлом. Висаджувати дерево можна, коли середньодобова температура буде не нижче 10 – 15 градусів, а вночі не буде приморозків.

Спеціаліст зауважує, що ялинка полюбляє суглинисті ґрунти. Ямку слід викопати значно більшу, ніж корінь. Корінь ялини розстеляється в ширину. При садінні слід не обтрушувати ту землю в якій вона росла, а саджати комом. Якщо біля вашого двору чорнозем, то до нього підмішайте трішки глини та піску, щоб ялина себе почувала комфортно. Щоб перевірити чи дерево ще живе після кімнатних свят, можна відламати маленьку гілочку. Якщо вона гнеться – значить дерево живе, якщо ламається і тріщить – ні.

До теми: Продаж ялинок на Полтавщині: як розпізнати законне дерево.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter