Читачі «Кола» розповіли, що для них означає СРСР

Новини
30 грудня 2013 о 07:451201 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Читачі «Кола» розповіли, що для них означає СРСР
30 грудня, але 1922 року, підписали договір про створення СРСР (Союзу Радянських Соціалістичних Республік).
Ця держава проіснувала до 1991 року. Редакція «Кола» провела опитування і дізналась – що для українців означає і з чим асоціюється СРСР.































Віктор Павлик, співак– Це моє дитинство, це моя юність. Піонерські табори, друзі, гітара, танці. Палац Піонерів, ВІА, тощо. Лікарська ковбаса смачна, батон, молоко справжнє в пляшках, сметана в бідончику, морозиво смачнюче, томатний сік на розлив по п’ять копійок, і дві маленькі баночки з під майонезу. В одій дві маленькі ложечки, а в другій сіль, щоб солити сік. Все натуральне і дуже смачне. А хліб який. . . Ух... А ще Олімпіада 80, і взаємоповага один до одного. А ще демонстрації на 1-ше Травня і Жовтневі свята. Кульки, транспоранти «Мир, Труд, Май» і «Слава КПСС!». І ще багато іншого...
Микола Коханівський, представник організації Українських Націоналістів.– Імперія зла. Особисто у мене це фатальна бідність, національне приниження, утиски за віросповідання, репресії інакомислячих.
Віктор Рог, письменник

– Уже понад 20 років – нічого.
Олег Писаренко, музикантСРСР для мене  – це моя Батьківщина, дитинство та навчання у школі й училищі. Тільки хороші спогади залишилися.
Іван Гнатенко, пенсіонер

Моє ставлення до Радянського Союзу дуже неоднозначне. З одного боку – це моя молодість, це час мрій, сподівань, гордості за досягнення своєї країни. Згадую зараз, як ми пишалися тим, що наш радянський космонавт першим злетів успішно в космос, що маємо БАМ – одну з найбільших залізничних магістралей світу. Я гордився, що пройшов шлях від жовтеняти до комуніста.

Звісно, не все, що хотілося, можна було купити. Пам’ятаю, як ми з хлопцями обмінювалися одягом, у мого друга тітка жила в Канаді, присилала йому джинси, у 1976 році знайти їх в нас було нереально. А в Гадячі тоді можна було   купити звичайні штани з цупкої тканини, ми їх називали «техаски». Так от, щоб на них були потертості, як на джинсах, ми їх натирали цеглиною.

Проте я дорослішав, моє життя та й ситуація в СРСР, мінялася. Уперше всерйоз про те, що СРСР – тоталітарна держава, яка не думає про своїх громадян, я задумався після аварії на ЧАЕС, ліквідатором якої був. Тоді подумалося, що Україна повинна бути незалежною, а я багато чого робив неправильно. Пам’ятаю, як подавлював в собі бажання вийти з компартії, бо ж був офіцером. Тому на Референдумі 1991 року  без роздумів проголосував за незалежність і  з полегшенням вийшов з компартії. Правда партійний білет не порвав, ще й досі десь валяється.
Юрій Шевченко, менеджер з реклами– Україна через СРСР  живе наче у декількох вимірах. Вони  виникають через розлам українського суспільства, аж ніяк не штучно створеного. Він реальний, і полягає в конфлікті ідентичностей. Частина українців ототожнює себе з Україною, і всім українським, а частина частково, або й повністю ототожнює себе з Росією (із СССР) і всім російським. Ці дві частини, на поверхні, мають різні інтереси. Біда України – це підірвана ідентичність величезної маси українців. Половина громадян Україна мають дуже розмите, або й узагалі відсутнє, почуття окремого «ми українці». Україна є зараз державою з вкрай крихким фундаментом, вона слабка за визначенням. І річ не у конфлікті між українською та російською мовами, а насамперед в усвідомленні своєї інакшості. Можна бути російськомовним, але почувати себе українцем. Саме в цьому суть ідентичності. Утвердження ідентичності – єдине наше спасіння. А це не можна зробити, якщо ти живеш в котромусь вимірів, наведених вище.
Олена Іваніна, повар

– Всюди черги,  гроші є, а товару майже немає – перше з чим у мене асоціюється СРСР. А ще низькі ціни і смачна «докторська» ковбаса. У ті часи було легко працевлаштуватись, роботу могли змінювати «як рукавиці». Тоді як щось не подобалось  – проблеми піти не було. А тепер, хоч і говорять «не подобається щось – до побачення!», так а спробуй потім десь працевлаштуватись.

Підготувала редакція "Кола"

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter