Рада узаконила автоматичні відеореєстратори на дорогах.
Законодавчим актом запроваджено автоматичну фото- та відеофіксацію наступних правопорушень:
– перевищення обмежень швидкості руху;
– проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху;
– порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками;
– виїзд на смугу зустрічного руху;
– порушення правил руху через залізничні переїзди.
Як ідеться на сайті Верховної Ради, у разі фото- та/або відеофіксації правопорушень даішник на підставі даних автоматизованої інформаційної системи встановлює особу, за якою зареєстровано транспорт.
– Особа, за якою зареєстровано транспортний засіб, протягом десяти днів з дня отримання постанови має сплатити штраф або оскаржити постанову у суді та довести, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або у момент вчинення правопорушення за кермом була інша особа, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Якщо авто зареєстровано за підприємством, то керівнику такого підприємства чи установи надсилається запит про надання інформації, і він протягом п’яти днів з дня отримання запиту має надати інформацію про особу, яка керувала транспортом. Потім правопорушнику надсилається постанова про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити зазначену постанову.
За ненадання керівником зазначеної інформації вводиться адміністративна відповідальність. У разі притягнення порушника до відповідальності застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо водій сплачує зазначений штраф протягом п’яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується удвічі.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter