У Гоголевому Шишацького району на Водохрещу уперше лунали церковні дзвони, а бажаючі могли скуштувати трав’яного чаю безпосередньо біля ополонки.
Дійство проходило на території Національного музею-заповідника Миколи Васильовича Гоголя.
– О 7 ранку почалося богослужіння в капличці та освячення дзвонів, – розповідає Ярослав Єнко, спіробітник музею. – Упреше церковні дзвони скликали людей на святкову літургію. Оскільки дзвонаря немає поки, у дзвони бив отець Олександр, настоятель із Шишак. Потім хресна хода вирушила в гоголівську садибу на ставок, де була готова ополонка для пірнання.
До речі, попри те, що морозів довго не було, але на ставку місцевим, співробітникам музею, довелось добряче постаратись ще 18-го, аби зробити ополонку у вигляді хреста, бо став промерз сантиметрів на 10. Уночі місцеві вже купались у ній. А на ранок ополонка знову замерзла, і мусили звільняти її від льоду лопатами.
– В освяченій ополонці купались молодь та старші люди, років за 50. Серед усіх ризикнула спробувати хрещенську купіль лише одна дівчина. Бажаючих пірнути цьогоріч вивяилось приблизно 20 осіб, – каже Ярослав Єнко.
Сам Ярослав теж купався на Водохрещу, уже 4-ий рік поспіль. Помітив, що ОРЗ та ОРВІ майже перестав хворіти, а якщо і занедужує, то переносить на ногах, у легкій формі. Тож вірить і відчуває чудодійну силу хрещенської води.
На ставку усіх частували корсними трав’яними чаями, які співробітники музею заготовляють улітку. Термоси, одноразовий посуд – аби зігрітись усім, хто цього хотів. Як каже Ярослав, температура повітря уранці була близько -10 градусів.
За порядком та безпекою на водоймі пильнували козаки Шишацького куреня.
Приїхала цього дня в Гоголеве і група туристів із Миргород-курорту, але ніхто з гостей не ризикнув пірнути в ополонку – лише споглядали обряд та відвідали музей.
Як у Лубнах пірнали в ополонку та оздоровлювались, дивіться тут.
До теми: Полтавці освятили воду.