Феномен Шари, або Забобони передекзаменаційної ночі

Новини
Наталія Сіробаб25 січня 2014 о 12:001921 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Феномен Шари, або Забобони передекзаменаційної ночі
До Дня студента, 25 січня, ми беремося розповісти про всі нюанси підготовки до іспитів.
Подаємо основні «магічні» прикмети, які визначають студентську долю тоді, коли не надто весело. Не зашкодять – факт!

segodnya.uasegodnya.ua

Прикмета 1. Дарма вчителі колись нам втовкмачували, що екзамен – це свято, на яке слід іти з бантами й квітами. Студентські передсесійні забобони стверджують інше: помиєш голову перед іспитом, підстрижеш волосся під час сесії – чекай біди. Адже миючи голову, студент вимиває всю прочитану інформацію з мозку, куди вона такими зусиллями трамбувалася. А підстригшись, цілком утрачає зв’язок із космосом, супутники перестають передавати йому інтелектуальні посили. Та все-таки радимо без фанатизму наслідувати цю прикмету, бо, наприклад, у літню сесію на філологічному факультеті ПНПУ на 4-му курсі бувало і шість семестрових іспитів і два державних, це тривало понад місяць, тож ваше волосся, якщо його стільки не мити, може покинути вас назавжди.

Прикмета 2. Багато студентів вірять у телепатичні здібності своїх товаришів, родичів, знайомих (бажано вагітних), тому просять їх назвати номери питань, які випадуть на екзамені. Практика підтверджує, що цей спосіб часто спрацьовує, проте все-таки не надто зациклюйтеся на ньому, варто прочитати й інші питання.

Прикмета 3. Існує теорія, що на ніч не можна залишати книжку відкритою, бо звідти вивітриться весь науковий зміст (якщо, звісно, він там був).

Прикмета 4. Найбільше забобонів стосуються початку нової доби напередодні екзамену. Це легко пояснити, бо саме з першої секунди фатального дня всі струни душі обриваються, всі фібри душі стають надчуттєвими, а мозок підіймає, капітулянт, білий прапор.  Тому студентство полюбляє закликати Шару.

Примітка. Шара (із студент. сленгу «благодать») – ірреальна, астральна, досі достатньо не вивчена субстанція, яка невідомим чином і за незрозумілим принципом відбору студентів допомагає на екзамені.

Є кілька способів закликання Шари.

Спосіб 1. Опівночі стати на підвіконня, наполовину висунутися в прочинену кватирку, тримаючи в правій руці (лівакам у лівій) залікову книжку, й щодуху заволати: «Шара, прийди!» (повторити тричі). Після цього швидко зачинити вікно, оскільки поганим знаком вважається почути голос у відповідь. Найбільших невдач очікуйте, коли доброзичливий басок, прикинувшись Шарою,  прокричить: «Не прийду-у-у!»

Спосіб 2. Опівночі вийти на коридор, роззирнутися і змести на заліковку сміття.

Спосіб 3. Опівночі насипати в заліковку цукру (бажано не ванільного і не рафінаду) і перев’язати барвистою стрічкою. Лише перед тим, як давати книжку викладачеві, стрічку забрати, а цукор висипати (бажано не на викладача). Шара, заманена цукром, не встигне вискочити. Але простежте, щоб цукор не був вологим, інакше він не тільки не висиплеться, але заліковку не розгорнете взагалі.

Прикмета 5. Після пророблених маніпуляцій із заліковою рекомендується спокійний сон. Цього можливо досягти, якщо під подушку покласти підручники та конспекти, за якими ви готувалися до екзамену. Адже вночі чакри відкриваються, і ви засвоюєте ще кілька мегабайтів інформації. Дехто, щоб легше спалося, кладе під подушку тільки перелік питань до іспиту.

Прикмета 6.  Уночі перед екзаменом відбуваються різні дива. Так, наприклад, в гуртожитку різко збільшується кількість віруючих. Багато хто намагається вивчити вранішні й вечірні молитви, інші починають медитувати.

Прикмета 7. Уранці, виходячи з дому, не забудьте покласти собі в черевик п’ятачок під ліву п’яту. Цей звичай, мабуть, вже застарів, оскільки для 100-бальної системи п’ятачка може виявитися замало. Тому, оскільки сто копійок займуть у вашому черевику забагато місця, варто відразу покласти сто гривень, і краще не під п’яту.

Прикмета 8.  Переступати поріг аудиторії радимо правою ногою, білет брати правою рукою, і краще – коли викладач не дивиться у ваш бік (до речі, спробуйте взяти ще й лівою і виберіть легший).

Прикмета 9. Вважається, що успіх вашої відповіді залежить не тільки від вас, але й від ваших друзів, які тримають за вас кулаки, коли ви відповідаєте, згадують «незлим, тихим словом». Попросіть їх про це.

Прикмета 10. Якщо ви успішно склали перший іспит, не дозволяйте чужим очам заздрісно впиватися у вашу заліковку. Це накличе невдачі на наступних іспитах.

Прикмета 11. Радимо також не вчитися всю ніч і в жодному разі не запивати каву валер’янкою. Інакше ви ризикуєте не тільки не скласти екзамен, але й взагалі на нього не потрапити.

Але якщо говорити серйозно, то всі вже зауважили тенденцію, що Шара приходить до тих студентів, які вчать. І це підтверджується стовідсотково. Тому, шановні студенти, краще не забувайте про навчання протягом семестру. І тоді поганою прикметою буде лише та, коли вам дорогу перебіжить чорна кішка з порожніми відрами і розіб’є ними дзеркало.

Бажаємо вам успіхів на сесії, легких білетів і добрих викладачів!

Наталка Сіробаб і Людмила Черевко

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter