У полтавську колонію приїхав поляк, допомагати групі анонімних алкоголіків (репортаж)

Суспільство
Валентина Зайченко28 січня 2014 о 09:301148 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У полтавську колонію приїхав поляк, допомагати групі анонімних алкоголіків (репортаж)
В виправній колонії №64 відбулась зустріч, яку організували Анонімні алкоголіки Полтави та регіону Катовіце Польща.


Гість з Польщі Мірослав приїхав підтримати группу АА, яка існує вже майже 2 роки та поділитись досвідом роботи з соціальними

Артем СмагаАртем Смага

працівниками колонії та Ленінського райвиконкому.

Пан Мірослав розповів, що йому довелось працювати в 35 виправних закладах Польщі та Німечини. В Польщі групи анонімних алкоголіків існують у 168 виправних закладах, в цьому році виповнюється 25 років співпраці АА з тюрмами. Розроблені державні програми реабілітації алкозалежних, в тому числі і в виправних закладах.

2,5 роки тому анонімні алкоголіки з регіону Катовіце прийняли рішення допомагати розвитку АА в Україні: проводили семінари, обмінювались досвідом. Результатом стало заснування першої в Україні (Полтава) групи АА в колонії.  Зараз цей досвід відтворили і в одній з Житомирських колоній.

Олександр ВоронаОлександр Ворона

– На сьогодні в колонії активно працюють дві недержавні організації це Анонімні алкоголіки та БО «Світло надії», соціальні працівники з територіального центру Ленінського райвиконкому, та 7 релігійних організацій, –  розповів Олександр Ворона, заступник начальника з соціально – виховної  та психологічної роботи. – Засуджені відвідують заняття добровільно, без примусу. Відчувається прогрес у тих, хто вирішив змінити своє життя. Навіть ті, у кого були порушення режиму, через деякий час стають більш врівноважені, більш «тверезо» дивляться на життя.

– Дуже цікавий досвід, приємна атмосфера під час проведення. По спілкуванню з засудженими видно, що вони працюють над собою. Я в перше познайомився з спільнотою АА,  і маю тільки позитивні враження, – говорить  Артем Смага, секретар спостережної комісії при виконавчому комітеті Ленінської районної у м. Полтава ради.

– Я відвідую групу АА з самого заснування, весь цей час я читав літературу, спілкувався з тими хто не п’є багато років. Коли вийду з колонії, не хочу повертатись до старого життя. Я скоїв злочин в стані сп’яніння, відбув 4 роки. Надіюсь на підтримку тверезих людей і на волі. Мрію налагодити своє життя і більше ніколи не потрапляти за грати, – сказав засуджений Артем, який звільняється через два тижні.

Члени групи анонімних алкоголіків не люблять фотографуватися зі зрозумілих причинЧлени групи анонімних алкоголіків не люблять фотографуватися зі зрозумілих причин

ТестТест



Автор тексту і фото: Олександр Алієв

Читайте також: Полтавським засудженим не вистачає роботи

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter