
Ситуацію прокоментував речник УМВС у Полтавській області Юрій Сулаєв:
– Для проведення слідчих дій правоохоронець повинен вручити людині повістку на допит, до суду, в якій вказана причина виклику. Якщо людина відмовляється з’явитися до слідчого, то у встановленому законом порядку слідчий може застосувати примусовий привід підозрюваного чи свідка до відділку. Факт тиску на Анатолія Гілевича з боку правоохоронців не підтверджений. Людині нічого боятися. Щоб з’ясувати усі обставини виклику він повинен з’явитися до слідчого у присутності свого адвоката.
За Кримінально-процесуальним кодексом, примусовий привід слідство може застосувати за рішенням суду. Зараз невідомо, чи є відповідне судове рішення у справі Анатолія Гілевича. У полтавській міліції також не змогли відповісти, з якої причини організатора Автомайдану в Комсомольсьску та Кременчуці викликають на допит та в якому статусі.
Нагадаємо, що у ЗМІ з’явилося повідомлення про тиск з боку правоохоронців на організатора Автомайдану у Комсомольську та Крменечуці Полтавської області Анатолія Гілевича. Силовики три доби чатували на активіста, щоб вручити йому повістку на допит. За словами Гілевича, повістка не була оформлена належним чином. Після відмови підписати виклик, правоохоронці кілька разів намагалися силою потрапити до його помешкання.