Прокурор Полтавської області Андрій Миронов пояснив закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".
У зверненні до полтавців Миронов зазначає, що прийняття Верховною радою України цього закону є політичним компромісом, покликаним повернути нашу державу у правове русло.
Законом визначено порядок звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, а також від відбування адміністративного арешту осіб, які вчинили відповідні правопорушення з 27 грудня 2013 року до дня набрання ним чинності, за умови, що вони пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада минулого року.
Прокурор зазначив, що Закон може почати діяти лише тоді, коли будуть виконані певні вимоги:
- звільнення всіх зайнятих під час акцій протесту будівель, приміщень органів державної влади та місцевого самоврядування;
- зняття перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;
- розблокування вулиць, площ, провулків тощо.
У прокуратурі Полтавської області під головуванням Андрія Миронова створили робочу групу, яка відслідковуватиме виконання вищезазначених вимог.
При цьому вимоги повинні виконати одразу в усіх регіонах України.
– Закон не передбачає можливості часткового виконання умов, тобто лише в окремих регіонах.
Якщо до 17 лютого на офіційному сайті Генеральної прокуратури України не з’явиться повідомлення про виконання всіх вимог Закону, він втратить чинність, – йдеться у зверненні прокурора.
Якщо умови Закону будуть виконані, це надасть прокуратурі підстави для прийняття відповідних рішень по кримінальних провадженнях за фактами захоплення сесійної зали Полтавської обласної ради та замаху на захоплення будинку Кременчуцької міської ради.
До теми: Київський районний суд міста Полтави присудив активістам "виселитися" із Полтавської обласної ради