Остеохондроз – це хронічне дегенеративне захворювання, яке вражає хребет та хрящі.
Залежно від локалізації, виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз. Про причини недуги, профілактику та методи лікування розповідає Денис Сафронов, лікар-невропатолог медико-діагностичного центру «Медея».
Немає єдиної спільної думки з приводу трактування етіології та патогенезу остеохондрозу.
– Відчувати дискомфорт, зокрема біль, який спричиняє остеохондроз, людина починає вже з 30 років. Але до цього віку хвороба тривалий час може «спати», жодним чином себе не проявляти, – каже Денис Сафронов, лікар-невропатолог. – Як швидко недуга «прокинеться», залежить від багатьох факторів, насамперед значну роль відіграє спадковість. Якщо хтось із батьків або бабуся чи дідусь страждали від цієї хвороби, значить, вона може проявитися досить рано.
Що може спровокувати остеохондроз:
– малорухливий спосіб життя;
– постійні значні фізичні навантаження (у групі ризику, приміром, будівельники, селяни, які мають велике господарство);
– порушення обміну речовин в організмі;
– вікові зміни;
– порушення постави, викривлення хребта, гіпермобільність (нестабільність) сегментів хребетного стовпа;
– нервові перенапруження та стреси;
– надмірні фізичні навантаження, нерівномірно розвинена кістково-м’язова система.
– Особливо остеохондроз загострюється від переохолодження та важких фізичних навантажень, виконаних неправильно, – наголосив Денис Валерійович.
У тих, хто мало рухається, страждають шия та грудний відділ. У людей, які багато працюють фізично, остеохондроз вражає переважно поперек.
На які органи впливає остеохондроз різних відділів хребта:
шийного відділу
– головні болі, запаморочення;
– болі в шиї;
– оніміння рук та пальців;
– може зменшуватися сила в руках.
грудного відділу
– оніміння різних частин тіла;
– ниючий біль під лопаткою;
– можуть виникати захворювання серця;
– вегето-судинна дистонія;
– хронічний бронхіт, астма.
поперекового відділу
– біль у попереку;
– гінекологічні захворювання у жінок та проблеми з простатою в чоловіків;
– варикозне розширення вен (частіше в жінок);
– артроз колін, тазостегнових суглобів, гомілковостопних суглобів;
– плоскостопість, подагра.
Мануальна терапія – найкращий спосіб лікування остеохондрозу
Остеохондроз лікують різними способами. Класичне лікування передбачає зняття запалення з допомогою ліків. Також застосовують масаж та мануальну терапію. У медичному центрі «Медея» перевагу віддають останньому способу лікування остеохондрозу, бо вважають його найдієвішим. За допомогою мануальної терапії цю хворобу та її прояви можна надовго залишити в стадії ремісії, бо, на жаль, остеохондроз нині невиліковний, це хронічне захворювання, яке має лише дві стадії: загострення і ремісія.
Мануальна терапія – це вид терапії спрямований на лікування кістково-м’язової системи, внутрішніх органів за допомогою маніпуляцій руками. Від звичайного масажу мануальну терапію відрізняють напрями впливу й дозування сили такого впливу. Практично, це комплекс механічного або біомеханічного впливу на вражені тканини й сегменти опорно-рухового апарату.
– Мануальна терапія дає хороші результати вже через 5-6 сеансів. Хоча чимало залежить від того, на якій стадії знаходиться захворювання, від вроджених особливостей та наявності додаткових травм, – розповідає Денис Сафронов. – На відміну від масажу, який знімає спазм у м’язах, мануальна терапія дістається до суті проблеми. Зокрема з її допомогою можна розслабити зв’язки, допомогти суглобам, усунути зміщення хребців. Її можна застосовувати там, де протипоказаний масаж. Наприклад, масаж не можна робити при гіпертонії, натомість мануальна терапія зменшує прояви гіпертонічної хвороби. Так само її застосовують при загостреннях різних хвороб, зокрема й остеохондрозу.
Для того щоб одужували швидше, разом із сеансами мануальної терапії хворим рекомендують вживати протизапальні ліки та міарелаксанти (препарати, які розслаблюють м’язи), вітаміни, як правило, групи В для підтримання нервової системи.
Профілактика остеохондрозу
– намагайтеся уникати протягів та переохолодження;
– не піднімайте неправильно важкі предмети;
– вчасно розслаблюйте зони, які перебувають в напрузі. Приміром, для тих, хто веде сидячий спосіб життя, рекомендують розслаблюючі масажі.
– тримайте організм у тонусі, не лінуйтеся робити зарядку та займатися фітнесом.
Денис Сафронов приймає пацієнтів у медичному центрі «Медея» щодня з 8 до 14-ї години, окрім вихідних. Прийом пацієнтів за попереднім записом.
Медичний центр «Медея» знаходиться за адресою: вулиця Куйбишева, 24-Б, місто Полтава. Телефон для довідок: (0532) 7-22-61, 69-16-70, (099) 60-87-191.