Правовий супровід під час операцій із нерухомістю: поради від полтавських юристів

Нерухомість
Ольга Матвієнко5 березня 2014 о 17:503324 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Правовий супровід під час операцій із нерухомістю: поради від полтавських юристів
Питання купівлі власного житла для багатьох є одним із найголовніших у житті. До придбання нерухомості необхідно ставитися виважено, аби в майбутньому убезпечити себе від ризиків.
Правовий супровід під час операцій із нерухомістю: поради від полтавських юристів

Юристи, як і ріелтори, відіграють важливу роль на ринку нерухомості. Саме вони покликані зекономити ваш час та уникнути можливих неприємностей під час операцій із нерухомістю.

Про особливості правового супроводу купівлі чи продажу нерухомого майна розповів Олександр Буряк, директор та арбітражний керуючий юридично-аналітичної компанії «Правовий континент».

Як узаконити свої права

Право власності на будь-яке нерухоме майно настає з моменту його державної реєстрації. Якщо в особи є документ, який підтверджує її право на володіння нерухомістю (заповіт, договір про купівлю тощо), його потрібно внести до Єдиного державного реєстру. Ці операції здійснюють зараз державні реєстратори – нотаріуси.

До теми: Нові правила оцінювання майна

Документи, які посвідчують право власності:

• договір купівлі-продажу;

• договір дарування;

• договір довічного утримання;

• свідоцтво про право власності на житло (під час приватизації);

• свідоцтво про право власності на житло в житлово-будівельному кооперативі;

• свідоцтво про право на спадщину за заповітом;

• свідоцтво про право на спадщину за законом;

• свідоцтво про придбання майна з публічних торгів;

• копія рішення суду, що законно набрало чинності;

• свідоцтво про право власності на частку в спільному сумісному майні подружжя.

Для того щоб укласти договір купівлі-продажу нерухомості, необхідно перевірити правовстановлюючі документи на квартиру, зібрати необхідний пакет додаткових документів і перевірити продавців. Зробити це краще за допомогою юриста. Кваліфікована консультація досвідченого знавця правових та юридичних норм, практикуючого юриста, зекономить час на оформлення документів та убезпечить від ризиків під час операцій із нерухомістю.

Юристи радять під час купівлі квартири чи будинку звернути увагу на такі нюанси: чи влаштовує вас технічний стан будинку, чи немає прихованих дефектів, чи немає неузаконених перепланувань та добудов. Адже під час купівлі помешкання ми платимо за планування, узаконене правовстановлюючим документом – актом купівлі-продажу або іншими. Перепланування або добудови, які продавець не узаконив, часто є підставою, аби вважати договір недійсним.

– Ще один дуже важливий момент – перевірити, чи немає стосовно помешкання третьої сторони. Це іпотекоутримувачі, зареєстровані неповнолітні діти, інваліди-пенсіонери. Також житло може бути придбане в шлюбі, і один із подружжя інколи пред’являє права на це майно. Переконавшись у відсутності прав на нерухомість, яка вам сподобалася, з боку третіх осіб, ви убезпечите себе від судової тяганини у майбутньому, – зазначив Олександр Буряк.

Варто знати, що нотаріус перевіряє, коли було придбане майно, відсутність на нього заборон та арештів у Єдиному державному реєстрі, іпотеки. Також на нього покладається обов’язок перевіряти права третіх осіб. Якщо реєстрація квартири відбувалася ще до створення Єдиного державного реєстру, то нотаріус зобов’язаний надіслати запит до БТІ та отримати довідку з реєстрових книг.

До теми: Як у Полтаві вибрати надійну агенцію з нерухомості

Попередні угоди на захисті ваших прав

Перед тим як купувати майно, давати аванс або завдаток, краще укласти договір. Для цього необхідно звернутися до юриста.

– Варто розуміти відмінності між авансом та завдатком, – наголошує керівник «Правового континенту». – Аванс – частина коштів, яка передається за рахунок майна. Якщо угода не відбулася, то аванс повертають покупцеві. Завдаток – це певна сума грошей: отримавши завдаток, продавець зобов’язується продати майно за певний строк. Якщо угода вчасно не виконана, то продавець повертає покупцеві вдвічі більший завдаток. Якщо покупець вчасно не придбає майна, то завдаток залишається у продавця. За допомогою юриста сторони укладають попередній договір про купівлю-продаж, де вказується аванс чи завдаток.

Спеціалісти зазначають, що попередній договір купівлі-продажу нерухомості має свої особливості: складений у формі основного договору, але не реєструється; передбачає зобов’язання сторін укласти в майбутньому основний договір.

Проте не існує ідеального договору, а є той, де краще захищені права покупця або продавця. Саме юрист перед підписанням угоди купівлі-продажу нерухомості, детально вивчає її і пропонує внести корективи, які краще захистять права тієї чи іншої сторони (залежно від того, хто найняв юриста). Щоб ваші права були захищені на належному рівні, обираючи юридичну компанію, зверніть увагу на досвід роботи, попросіть рекомендації у клієнтів.

Для укладення угоди купівлі-продажу покупцю потрібно прийти до нотаріуса з паспортом, ідентифікаційним кодом, згодою подружжя та грошима. А продавцеві мати правовстановлюючий документ на право власності, технічний паспорт, якщо майно знаходиться на земельній ділянці – державний акт, договір оренди або інший документ, який посвідчує право власності на землю, експертно-грошову оцінку нерухомості або земельної ділянки.

Довідка: Юридично-аналітична компанія «Правовий континент» працює з 2011 року. За цей час компанія зарекомендувала себе у вирішенні господарських та адміністративних спорів. Основні види діяльності – надання юридичних послуг та представництво в судах, в органах державної реєстрації виконавчої влади та інших підприємствах й організаціях. Консультації надаються з питань земельного права, нерухомості, цивільно-правових відносин. Серед клієнтів компанії більше 100 фізичних та юридичних осіб, 10 з яких – іноземні компанії.

Щоб отримати якісну правову допомогу, звертайтеся в юридично-аналітичну компанію «Правовий континент» за адресою:

м. Полтава, вул. Котляревського, 1/27, офіс 105.

Телефони для довідок – (05322) 7-35-42, (0532) 69-32-12, (099) 773-05-59.

Дізнайтесь більше про компанію на сайті www.pk-ua.com.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter