Менше волонтерів, більше бійців АТО: статистика звернень на лінію емоційної допомоги «АТОЛ» (інфографіка)

АТО
Ольга Матвієнко13 вересня 2016 о 17:231865 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Менше волонтерів, більше бійців АТО: статистика звернень на лінію емоційної допомоги «АТОЛ»  (інфографіка)
Нещодавно виповнився рік із початку роботи волонтерської служби емоційної підтримки «АТОЛ ЛІНІЯ».

Менше волонтерів, більше бійців АТО: статистика звернень до лінії емоційної допомоги за останні 3 місяці (інфографіка)

Волонтери, які допомагають проекту, уважно відслідковують, як змінюються запити та потреби осіб, що так чи інакше постраждали в результаті бойових дій на сході України.

Нагадаємо, 4 вересня 2015 року в Полтаві розпочала роботу «АТОЛ ЛІНІЯ» – волонтерська служба емоційної підтримки для учасників АТО, їх родин, волонтерів та внутрішніх переселенців. Створення ВСЕП – результат співпраці Литовської Республіки та Полтавської області. За цей час з допомогою іноземних спеціалістів вдалося підготували два набори волонтерів, зараз навчається третій набір.

Волонтери «АТОЛ ЛІНІЯ» регулярно проводять аналітику щодо категорій населення, які звертаються до них за емоційною допомогою.

Проаналізувавши всі дзвінки, які надходили до «АТОЛ ЛІНІЯ» за останні 3 місяці, можна визначити, які категорії осіб, постраждалих в результаті війни, і в якому плані вони були найбільш вразливими на цей момент (із 5 червня до 4 вересня 2016 року).

Менше волонтерів, більше бійців АТО: статистика звернень до лінії емоційної допомоги за останні 3 місяці (інфографіка)

Так, зовсім не змінився відсоток членів сімей учасників бойових дій. Цей показник найбільший серед всіх категорій, які звертаються до даної служби, і становить 54%.

Натомість стало більше звернень від самих бійців. Тепер вони звертаються за емоційною допомогою у 30% випадків, що на 4% більше, ніж за попередні 3 місяці (з 4 березня по 4 червня 2016 року).

На 1% зменшилася кількість звернень від внутрішньо переміщених осіб, тепер цей показник становить 12%.

Координатор полтавського офісу ГО «КримSOS» Ярослава Ребрик пояснює збереження тенденції тим, що ВПО – доволі закриті, і їм важко ділитися своїми проблемами. До речі, цього тижня у їхній організації почав працювати психолог, який може проконсультувати та допомогти наживо. Чи змінить це статистику звернень до «АТОЛ ЛІНІЯ» – покаже час.

Волонтери ж тепер звертаються лише у 4% випадків. Ця тенденція спаду у зверненнях до лінії емоційної допомоги зберігалася і в попередні період дослідження – з 4 вересня 2015 року по 4 березня 2016 року – 15%, з 5 березня по 4 червня 2016 року – 7%.

Майже без змін залишилися проблематика дзвінків, з якими звертаються до «АТОЛ ЛІНІЯ». 21% дзвінків містять статусно-пільгові проблеми, решта (а це 79%) – психологічні.

Впродовж року найчастіше телефонують саме жінки (65%). Координатор ВСЕП Ольга Олексієнко пояснює, що причиною цьому є виховання, яке закладає стереотип, що чоловік має бути сильним, не жалітися, особливо психологам:

– Тримання проблем у собі шкодить здоров’ю: призводить до алкоголізму, думок про суїцид і проблем у родині. Чоловіки повинні не боятися розповідати про свої переживання. Це допоможе і їм, і суспільству, в якому вони живуть.

Безкоштовний номер, за яким можна звернутися до «АТОЛ ЛІНІЯ» за допомогою – 0-800-20-30-20. ВСЕП працює щоденно з 17.00 до 23.00.

Роман Повзик

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter