Необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань.
Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку в них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу.
Будь-який учасник антитерористичної операції з моменту набуття статусу ветерана війни набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації, повідомили у Департаменті соціального захисту Полтавської облдержадміністрації.
Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява.
До заяви необхідно додати такі документи:
- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Після подачі заяви та надання необхідних документів, учасник АТО отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації.
Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.
Свою допомогу з психологічної реабілітації в Україні на сьогодні надають 13 реабілітаційних установ. До їх складу входять і такі оздоровниці, як ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води», санаторій «Карпатські зорі» м. Модрич, Львівської області, провідні реабілітаційні центри з напрацьованим досвідом роботи.