Удруге вдалося вагомо підтримати Всеукраїнський конкурс ( XII Всекримський) «Змагаймось за нове життя!», який присвячено життєвому шляху та творчості видатної української літераторки Лесі Українки. У суботу, 27 лютого 2016 р. у Полтаві відбувся регіональний етап заходу, тож відвідав його, поспілкувався з учасниками, вручив грамоти і подяки.
Як зазначали організатори конкурсу, метою заходу було сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини видатної українки; долучення молоді до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу; спонукання до осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за прийдешнє нашої Батьківщини.
Звісно, що після таких заяв ГО «Пед.центр «Academia» (а саме вони були засновниками конкурсу на полтавській землі), я, як депутат від полтавської громади, просто не міг лишатися осторонь, тим більше що громадські діячі, як і торік, самі звернулися до мене з проханням про допомогу.
Змагання серед учнівської молоді відбувалося за традиційними номінаціями: декламація, інсценізація, твір, малюнок, аудіо-візуальний твір, вокал, до яких цьогоріч додався ще й аудіовізуальний твір.
Історія конкурсу цікава і трагічна водночас. Його було започатковано Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Протягом останніх 10 років конкурс відбувався в Автономній Республіці Крим за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (Кримська філія) і Всекримського товариства зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна - Світ»). Після анексії Криму конкурс перемістився до Полтавщини, де проводиться на всеукраїнському рівні вже другий рік поспіль.
Що ж, такі починання з українізації громади завжди готовий підтримати, бо змагання за нове життя – чи ж не та справа, якою, по суті, займаємося я і мої однодумці?