Саме восени у давнину грали весілля, впоравшись із врожаєм. Бабуся розповідала, як у її дитинстві весілля справляли: на вулиці ставили величезні столи, заслані рушниками, пригощали стравами. Гуляли по кілька тижнів.
Традиція святкувати весілля восени збереглася й понині. Щоправда, замість столів із різною смакотою молодята просто обирають саме осінню пору, аби побратися.
Так склалося (безперечно, на щастя), що віднедавна темою весілля довелося зацікавитися й мені. Прочитавши чимало різної літератури про весільні традиції, наткнулася на цікаву книжечку з українськими народними весільними прикметами. Виявляється, якщо вірити нашим предкам, які залишили нащадкам у спадок весільні прикмети, - день і місяць, коли відбувається весілля, впливає на щастя молодят.
Наприклад, якщо весілля відбудеться в понеділок - буде здоров’я в родині. Щоб було багатство, треба грати весілля у вівторок. Хочете щастя - справляйте весілля у середу. А от весілля у четвер та п’ятницю, якщо вірити народним прикметам, принесуть молодій родині втрати та труднощі. Весілля у суботу - до невдачі. А найсприятливішим днем предки називають неділю.
Давні українці залишили свої рекомендації проведення весілля й щодо місяців. Приміром, весілля у вересні обіцяє тихе і помірковане сімейне життя. У молодят, що поберуться у жовтні - стосунки будуть складними. А ті, що поберуться у листопаді, за народними прикметами, будуть жити заможно.
Далі читати мені розхотілося. Давні українці були мудрими, однак не врахували найголовнішого: щастя у молодій родині залежить не від дати весілля, а від них самих.