Чергова "реформа" вищої школи

12 серпня 2016 о 08:021634 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245

Чим уряд Гройсмана відрізняється від уряду Яценюка?

Уряду Гройсмана вже набагато важче латати дірки в бюджеті. Яценюк, як ми пам’ятаємо, дійшов до самої ручки - до економії на дітях - і скасував харчування у школах. А що залишається Гройсману та його підлеглим? На кому економити? Міністр фінансів Олександр Данилюк з "честю вийшов" з патової ситуації. Його міністерство вирішило зекономити на вищій освіті і запропонувало скасувати стипендію студентам! Плюс перевести магістратуру на контрактну основу.

Тобто, в пошуках поточних коштів, наші чиновники вирішили, що немає кращого виходу як забрати майбутнє в наступних поколінь. Достойне рішення професійного уряду…

Хоча, може, я і помиляюсь. Може, в них є якийсь супер-план. Можливо, всі ідіотські урядові постанови останнього часу - це, насправді, якісь незрозумілі нам, простим смертним, деталі ширшої схеми? Створюючи проблеми, уряд іншою рукою дає нам вихід.

От, приміром, стипендії скасовують, зате спрощують реєстрацію шлюбів. А, може, це все пов’язано і не просто так? Державні мужі натякають, що вдвох виживати легше ніж одному. Немає стипендії - одружуйся! Поки чоловік вчиться, жінка може працювати. А потім поміняються. Так, дивись, і обоє вищу освіту отримають. З часом. А куди поспішати, якщо роботи для випускників і так немає.

Так само і з тарифами. Всі розуміють, що вдвох тепліше. “Шлюб - це реальна економія на опаленні!” - каже нам уряд. І немає чим заперечити. Так і є.