Організатор читань Вікторя Рєпка влаштовує такий захід вперше. ЇЇ мета – допомогти дітям та само реалізувати себе як волонтер. Вона пояснила, куди підуть зібрані кошти:
- Для Полтави буде закуплене діагностичне обладнання для новонароджених. А також разом із Міністерством охорони здоров’я та всіма областями України буде створена клініка для оперування косоокості. Так операція коштує близько 40 тисяч, а для діток із Полтавщини це буде безкоштовно.
Регіональний представник фонду Наталія Удовиченко, яка була присутня на читаннях, додала:
- Ця акція об’єднує багато сердець. «Серце до серця» - це не лише цікаві заходи,а й стиль життя. І хто входить в це русло, то назавжди в ньому залишається. За 9 років роботи ми закупили обладнання на 900 тисяч гривень по полтавській області. А за першу акцію ми зібрали лише 1,5 тисячі. Це обладнання дійсно рятує життя, адже вчасно продіагностована дитина має шанс на лікування та нормальне життя. Батьки не мають змогу купувати обладнання по 20-30 тисяч.
Темою вечора стало добро. Ним було просякнуто все, адже байдужих людей в залі просто не було. Полтавські поети читали свої вірші про добро, щастя, любов. Кожен висловив свою думку з приводу тематики вечора. Щоб він не перетворився на загальні читання, поети розбилися на пари і завчасно підготували спільний твір.
Ірина Мисник спільно з Романом Повзиком присвятили поезію благодійності та Матері Терезі. На вечорі відбувся дебют перед великою аудиторією у Юлії Клименко. Вона читала про жіноче щастя. «Добре спечений» поет Містер Коржик читав про добрих політиків та релігії добра. Прозу читала Любов Гончаренко. Вона впевнена, що робити добро не достатньо, потрібно ще його і помічати. Дмитро Козуленко попередив, що зловживати добром може бути небезпечно, а Катя Кролевська говорила про природу та екологію. Сергій Макаренко закликав усіх писати більше про добро і робити більше добра.
Карина Тютюнник висловила свою неординарну думку з приводу добра:
Я відмовилася від розуміння того, що бути добрим – це бути білосніжкою чи попелюшкою. Ходити всім і робити добро. Я не хочу робити добро, я хочу спати і фісташкового морозива. Так що це означає – я зла чи я добра? Я прийшла до висновку, що добро – це не коли ти робиш хороші речі, а коли не робиш зла ближньому. Це важко інколи і треба бути сильним, щоб робити добро, коли хочеться спати.
Анна Егорова говорила про носії добра – мить щастя, простота та дружба. ЇЇ «Розмова природи і людини» написана разом із Сергієм Макаренко викликала справжній шквал оплесків у публіки.
Анна впевнена, що вся агресія іде з середини людини.
- Якщо є гармонія, то вона є, якщо немає – треба працювати над собою. Якщо ти знаєш, що таке добро, то сам розумієш, що потрібно робити.
Денис Стерн, «найбільший полтавський кіт», впевнений, що для добра не потрібен привід, робіть це, не очікуючи щось натомість. І всі ми будемо щасливі.
А «найдобріша борода нашого міста», Андрій Коновалов, поділився із присутніми таємницею – він сам навчався в школі для дітей із вадами зору, тому ця тема йому дуже близька.
На завершення вечору Богдан Матвійчук зіграв власну чудову мелодію.