У цьому році відомому колективу виповнюється 10 років – досить суперечлива дата як для рок-гурту. За цей час можна досягти чималої популярності, а можна залишитися «крутим» містечковими знаменитостями. У «Бумбокс» інша історія. Крок за кроком, долаючи свою десятирічку, колектив став прикладом і втіленням мрій на музичній арені: 5 студійних альбомів та один неномерний, золотий статус альбому Family Бізнес в Україні та платиновий у Росії, виступи на стадіонах, великі концертні тури, нагороди та премії… Слухати їх популярно, ходити на концерти – престижно.
Та для когось пісні «Бумбокс» так і залишились чимось дуже особистим: тими переживаннями, що схоронені глибоко у серці. І це не вийшло за рамки внутрішньої рефлексії, не дало поштовху для безтурботного відриву на концерті.
На «Бумбокс» у Полтаві очікував аншлаг – скільки б не коштували квитки (від 250 до 800 грн), знайшлося більше 600 бажаючих і шалено танцювати, і посидіти поміркувати над вічним за столами.
Публіка чекала на колектив майже годину. Декілька раз кликала оплесками, поки соліст Андрій Хливнюк розповідав журналістам новини гурту.
Детальніше цю розмову – про благодійність, плани, вихованців студії «Бобіна», стосунки із сусідами – ви зможете знайти на «Коло» пізніше.
Сам концерт пройшов на одному подиху. «Бумбокси» були лаконічні, але дуже концентровані. Можна скласти будь-який плей-лист із шести альбомів, але Андрій пішов тактикою «що відчуваю, те і співаю». Тому у папірець із списком треків заглядати не було сенсу – в залежності від настрою лідер гурту міняв все ледь чи не після кожної пісні.
Сам Хливнюк – суцільний натягнутий нерв. Кожна пісня давалась йому із потугою, наче він знову і знову пропускав її через внутрішній фільтр. Ця напруга передавалась і глядачам – зал підспівував хором, кожне слово ніби відриваючи від серця. («Наодинці», «Вахтерам», «Метро», «Сандали», «Дитина» та інші). Звісно, «Бумбокс» це не тільки «депресія та відчай» - нещасливе кохання, самотність, несправедливість буття. Це також непримиренна боротьба за місце під сонцем та щастя, це надія і віра у кохання.
Анонсуючи композиції, соліст грався із публікою, даючи натяки у рядках, інтонації та рухах. У його віршованих рядках відчувалось бажання прокричати, що «Бумбокс» - більше, ніж просто музиканти. Бажання залишити не лише класні емоції після концерту. Чи вдалося? Судити важко. «Бумбокси» хоч і відверті із публікою, межа дозволеного була чітко проведена, і «на ти» артисти із фанатами не перейшли. Це відчувалось у виставлених огорожах перед сценою, відсутності бонусів та «зізнань» соліста, досить короткий виступ. Півтори години – до 15 композицій – все ж замало. І справа не у дорогих квитках, егоїстичній публіці, якій завжди мало. Тут правило «менше, але краще» теж не спрацює. Просто замало «Бумбоксу». І все.
Це активно обговорювалось уже після концерту у соцмережах. Як і те, що артисти не вийшли на автограф-сесію. Можливо, за 10 років гурту вже не потрібно закохувати у себе публіку. Та все ж, буваючи раз на рік, можна 15 хвилин приділити тим, хто так чекає.
У святкування 10-ліття гурту Полтаву теж не включили. Нам довелося побувати лише на репетиції. Головні ж дійства – організовані самим гуртом по власному сценарію – пройдуть у Харкові, Одесі та Києві.
Звісно, не варто дорікати «Бумбоксу» за неуважність та вибірковість у невеликих містах. Та прихильники всюди однакові, і без них – не було б золотих альбомів та стадіонів.
- Без вас наші майки не були б такими вологими. Дякуємо, що це лишили наодинці, - закінчив концерт Андрій.
Шаленими оваціями та штовханиною за автографами віддячили глядачі. Останнього, на жаль, гурт не оцінив.