Legenda Folium вирішили їхати у перший самостійний тур Україною ще навесні, але події в державі цьому завадили.
- Ми тоді вирішили, що не час розважатися. Але зараз це вже не просто концерти, а підтримка для людей та спроба підняти настрій і бойовий дух. Адже треба жити не тільки війною.
На особливий ажіотаж у Полтаві не сподівалися, але були приємно вражені – невеликий зал Muza-bar був заповнений більше, ніж на три чверті. Був запланований «розігрів», але хлопці все переінакшили – дебютанти вечора – полтавський гурт "Градація" – виступали уже після Legenda Folium як afterpaty.
Харків’яни уже грали у Полтаві на "Рок-ударі". І вже з того часу завели собі вірних прихильників. Це було зрозуміло за жвавим діалогом між артистами і фанами протягом концерту.
Соліст Ілля Саєнко невтомно коментував усі свої дії, дійшло навіть до повчання молоді, яка зібралася:
- Через любов до гурту Linkin Park я почав взагалі займатися музикою. Я найкращий доказ того, що будь-хто із вас може стати музикантом та втілювати свої мрії. Ніколи не відмовляйтеся від своєї мети. Коли 8 років тому я захотів співати, у мене не було ні таланту, ні можливостей.
Legenda Folium представили публіці свій старий альбом та дещо з нового. Його хлопці будуть записувати після туру.
Аlternative metal у виконанні колективу звучить досить фірмово. Вони і справді помітно виросли із минулої зустрічі. Вокал став чистішим та упевненішим, гра - більш злагодженою. Звук теж подорослішав. А електронні плейбеки (музичні підкладки – ред.) стали гарним соусом для важких гітарних рифів та нетрадиційних текстів пісень. Перший млинець у турі вийшов доволі смачним – хлопці зіграли достойно, публіка не підкачала.
Legenda Folium зробили ставку на англомовні пісні, але одну переклали українською, як свідчення того, що українська нація має бути єдиною. Також презентували пісню про свободу:
- Ми разом із нашим барабанщиком намагалися написати такий текст про свободу, щоб він був не банальним, - зазначив соліст.
Протистояння банальності – головний меседж усієї творчості гурту. Це просочується крізь пісні, відображається у експериментах із музикою, костюмах, манері спілкування із публікою.
Соліст Ілля Саєнко просив кожного написати відгук про концерт та пісні у соцмережах, адже вони, перш за все, грають музику для людей, а не для себе. А після виступу музиканти роздали автографи та спілкувалися із усіма бажаючими майже дві години.
Пізніше лідер гурту розповів – саме таким і бачить розвиток гурту. Не оминули і злободенної теми – політики. Про неї говорити ніхто не захотів, а от про добрі справи колективу вдалось дещо дізнатися.
Legenda Folium обрали для себе шлях нерекламної благодійності.
- Ми абсолютно не афішуємо своїх дій, не розсилаємо рекламу у соцмережах. Увесь гурт підтримує українську армію, також граємо на благодійних концертах, їздимо у шпиталі. Але у нас немає гарно знятих відеороликів про це.
Не всі у Харкові підтримують їхню позицію.
- Наш гурт був у неофіційному переліку 100 заборонених гуртів України. Ми зайняли там 14 місце, бо підтримували патріотичний дух. Нам намагалися зривати концерти у Харкові ще навесні. Достатньо бажаючих нас покритикувати, але ми не ведемо політичних дискусій. Нам це не цікаво. Ми – за мир. Хто хоче війни, хай її робить у себе вдома, а не у нас, в Україні.
Після Legenda Folium зіграв свої перші пісні гурт «Градація» із Полтави. Музиканти звучали важче та агресивніше. Публіка сприйняла їх неоднозначно. Але, як це типово для нашого міста, хлопців підтримали друзі, які зібралися у залі. Тому без оплесків не залишилися. Це поставило жирну крапку у вечері альтернативної музики у Muza-bar.