Захід присвятили всесвітній подій, яку започаткував Світовий фонд дикої природи. Кожен рік в останню суботу березня по всьому світі людей закликають вимикати світло рівно на одну годину. Це спонукає задуматися про необхідність протидіяти зміні клімату. Зменшення енергетичного навантаження на планету хоча б на одну годину є суттєвим кроком у збереженні Землі.
Більше півсотні полтавців відклали свої справи та прийшли підтримати «Годину Землі». Спеціально для них «ЧГК» підготували невеликий концерт і тим самим довели, що можна рятувати планету із задоволенням, у темряві і при свічках.
Мотивуючі відеоролики та веселі короткометражки із тваринами, що рятують планету, життєствердна музика та інтерактивна вікторина з еко-подарунками – гарна альтернатива годині перед телевізором вдома.
Для присутніх співали Генадій Фєнічко, Костянтин Калюжний, Андрій Рома, Наталія Тихонова та Євген Янкевич. Також свої екологічні прикраси із глини представила Людмили Шевчук із Києва. За збереження Землі плакала скрипка Антона Нестеренко.
Весела вікторина із непростими питанням розворушила публіку. На скільки годин зміщений біологічний годинник сучасної людини, скільки вуглекислого газу викидає середньостатистичний легковий автомобіль у повітря в рік, які міфічні істоти завадили будівництву президентської траси в Ісландії, яка тварина не вміє стрибати – полтавці відповідали далеко не відразу, що доводить те, яка мало ми знаємо про власну домівку. Найрозумніші отримали від організаторів еко-сумки, еко-рюкзаки та прикраси із кераміки.
- Година Землі – символічний захід. Може здатися, що 60 хвилин без світла нічого не важать. Але саме за цей час думки людей змінюються. Вони можуть приділити час близьким, а не витратити його на комп’ютер чи телевізор. І цим самим зберегти ресурси Землі, - розповів організатор Ярослав Борута.
- Людина вважає, що вона одна нічого не змінить. Коли так думають тисячі людей, то, дійсно, все залишається, як є, - Ярослав підкреслив проблему байдужості світової спільноти до власного дому.