Близько ста учасників із Полтави, Котельви, Кременчука, Миргорода, Чутова та інших районів зібралися на перший «джем» аби відпочити, поспілкуватися та підготуватися до низки серйозних змагань, які будуть проходити улітку.
Захід організувало об’єднання танцювальних шкіл "JAY'S BRO". Один із організаторів Тімур Тураєв пояснив ідею заходу:
- Нам хотілося на травневі свята відпочити та повеселитися. Дещо відійти від ситуації в країні, хоч ми переживаємо не менше. Цей захід розважального характеру і не має комерційного підтексту. Всі гроші за участь отримують переможці.
На Альтанці, прямісінько у самій ротонді, розстелили спеціальне покриття для танцюристів. За традицією хіп-хопу всі зібралися дружнім колом навколо імпровізованої сцени. Автентичності додавали два величезних бумбокси – як у кращих традиціях фільмів про танці на вулицях Нью-Йорку.
Чимало охочих прийшло подивитися та по вболівати за своїх. А так як захід проходив маже до вечора, випадкові перехожі теж змогли проникнути ся хіп-хоп культурою.
На змаганнях були представлені категорії: «Хіп-хоп», «Паппінг», «Хаус» та «Брейк-данс» - все це спортивні танці хіп-хоп культури. Цього разу брейкерів зібралося більше півсотні, а всіх інших – по 15-20 людей у категоріях.
Танцювальні «батли» проходили за певною системою, хоч сам захід був «без мікрофону» - у неформальній обстановці.
- «СевенТоСмоук» - це певний вид змагань, де спочатку проходять відбори у битвах «один на один» та обираються 8 кращих танцюристів. Потім вони «б’ються» один із одним за звання переможця півгодини, - пояснив організатор Тімур Тураєв.
Роблячи ставку на відпочинок, організатори відмовились від розділення учасників на вікові чи гендерні категорії. Тому дівчата могли змагалися із хлопцями, а дошкільнята – із випускниками університетів. У цьому є особлива родзинка, адже старший – не завжди вправніший. Організатор Тимур пояснив:
- Дуже багато дітей по 6-8 років, які займаються танцями по року, танцюють краще 20-річних. Діти не бояться і показують всі свої уміння. Дорослі ліняться, танцюють відпочиваючи, а діти налаштовують себе на перемогу.
До речі, найменшому учаснику на Альтанці виявилось усього 4 роки. Він займається брейкінгом.
Також цікаво зазначити, що із кожним роком дівчат у хіп-хоп культурі стає все більше. За словами організаторів, хлопці ліняться, йдуть у футбол чи гуляють із пивом по своїм районам:
- Дівчатам це подобається. Для них це процес дорослішання. Вони захоплюються тим, чим займаються хлопці, а потім розуміють, що можуть не гірше. І перемагають, у кінці кінців…
На «Травневих» змаганнях майже так і сталося – у трьох категоріях, крім брейк-дансу, перемогли дівчата.
Так як в хіп-хопі прийнято називати себе по прізвиськам, тож подаємо переможців саме у такій формі. Номінація:
«Хаус» - «Кобзаревич» (Ольга Кобзарь)
«Паппінг» - «Avis» (Аліна Гриценко)
«Хіп-хоп» - «Єлізарік» (Анастасія Єлізарова)
«Брейкінг» - «Skanky» (Руслан Носуля)
Цього літа на полтавських хіп-хоперів чекає купа змагань:
“Keep The Flow” – змагання із брейкінгу у НК «Бессонніца», “XS Chalange” – змагання за звання найсильнішого танцюриста міста Полтава у «MUZA-bar», розважальні джеми на пляжі. А також традиційний фестиваль «Циклофазотрон» та «Полтавська битва 1709», час і місце яких визначається.