У Хоролі назвали новий провулок на честь письменника Олеся Ульяненка

Дозвілля
Надія Труш17 серпня 2015 о 07:581253 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Хоролі назвали новий провулок на честь письменника Олеся Ульяненка
17 серпня минає 5 років від дня смерті відомого українського письменника родом із Полтавщини Олеся Ульяненка.

У Хоролі назвали новий провулок на честь письменника Олеся УльяненкаУ Хоролі назвали новий провулок на честь письменника Олеся Ульяненка

У зв’язку з цим ініціативна група вітчизняних інтелектуалів – кінематографістів, літераторів, журналістів звернулася до міської ради Хоролу, де митець народився й виріс, із пропозицією назвати його ім’ям одну з вулиць.

На адресу міського голови Ігоря Свириденка надійшов лист, під яким поставили свої підписи понад 50 українських діячів культури. Серед них – Богдан Бенюк, Наталія Сумська, Ірма Вітовська, Ольга Герасим’юк, Андрій Курков, Іван Малкович, Мирослав Слабошпицький, Анатолій Хостікоєв та ін. У липні представники ініціативної групи отримали офіційну відповідь виконавчого комітету Хорольської міської ради. У ній повідомляється, що на сесії міськради «для увіковічення пам’яті нашого земляка Олеся Ульяненка новий провулок в м. Хоролі названо його ім’ям».

Довідка «Кола». Олесь Ульяненко (справжнє ім’я – Олександр Ульянов) (1962–2010), народився у Хоролі на Полтавщині. 15-річним пішов із дому. Був шаманом в Якутії, закінчив Лубенське медичне училище і морську школу в Миколаєві, служив у радянських десантних військах у Німеччині й Афганістані. Перший твір опублікував у 26 років, а у 35 – роман «Сталінка», що приніс йому славу «найрадикальнішого і найжорсткішого українського прозаїка». Роман витримав шквал критики, а пізніше отримав Малу Шевченківську премію і був включений в програму загальноосвітніх шкіл і вишів.

Усього Олесь Ульяненко написав близько 20 романів. Багато з них – «Дофін сатани», «Зимова повість», «Богемна рапсодія», «Син тіні», «Серафима», «Знак Саваофа», «Квіти Содому» – викликали неоднозначну реакцію. Сам письменник стверджував, що за «Знак Саваофа» він був підданий анафемі УПЦ (МП).

Книга «Жінка його мрії» виявилася ще більш скандальною. У 2009 році Національна експертна комісія (НЕК) України з питань захисту суспільної моралі визнала роман порнографічним – і його вилучили з обігу. Однак висновок комісії викликав хвилю обурення серед української інтелігенції. Російський ПЕН-центр виступив зі зверненням на захист письменника.

Сам Олесь Ульяненко став першим письменником, який подав до суду на НЕК. Сторони підписали мирову угоду: Олесь Ульяненко вніс деякі правки в текст книги, а НЕК відкликала своє рішення. У квітні 2010 року роман перевидали. Його презентація пройшла у вигляді провокаційного перформансу.

Олесь Ульяненко помер у своїй київській квартирі в ніч на 18 серпня 2010 року. Офіційна причина смерті – хронічна серцева недостатність. Тим не менш, колеги та близькі не виключають, що ця смерть була насильницькою.

Автор – Сергій Шебеліст

До теми: В Україні вийшла книга про першого забороненого письменника, уродженця Полтавської області

Легендарний Олесь Ульяненко з Полтавщини: хто він та за що підданий анафемі?

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter