У Кременчуці на Масляну влаштували етнофестиваль (ФОТО, ВІДЕО)

Дозвілля
Ольга Матвієнко14 березня 2016 о 20:191402 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Кременчуці на Масляну влаштували етнофестиваль (ФОТО, ВІДЕО)
​Майстер-класи з ковальства, плетіння солом’яних марен, благодійний розпродаж від волонтерів і козацькі розваги – чим розважали кременчужан на Масляну.

13 березня у Кременчуці відбулося масштабне свято проводів Масляної та Колодія. На площі Незалежності у центрі міста розгорнули справжнє етномістечко із кількома хуторами. Подивитися було на що – ковалі, народні майстри, козаки із експозицією справжніх гранат.

У Кременчуці на Масляну влаштували етнофестиваль (ФОТО, ВІДЕО)У Кременчуці відсвяткували Масляну. Фото Ольги Матвієнко

Звичайно, гуляння – не гуляння без смачної їжі, а пригощати в Кременчуці, як показало свято, вміють – млинці, шашлик, голубці, канапки із салом та багато іншого. Господиня Валентина в одному із наметів закликає гостей куштувати саме в них, бо до найсвіжішого шашлику пропонують домашній сливовий соус.

Читайте також: У Полтаві відсвяткували Масляну під дощем: роздали дві тисячі порцій млинців

Розпочалося святкування близько обіду. І від самого початку, не дивлячись на дощ, площу заповнили гості. Хтось підтанцьовував під запальну музику у виконанні міського оркестру, хтось із цікавістю вивчав асортимент на ятках.

Чи не найбільший ажіотаж викликав Ковальський хутір. Тут одразу захопили увагу публіки, показавши давнє ковальське вміння – розпалювати горно без сірників чи запальнички.

– Найвищою майстерністю коваля вважали уміння лише за допомогою молотка та ковадла розжарить шматок заліза так, щоб ним було можна запалити горн, – анонсував Олександр Шкурапет. І його колега Олександр Крутько лише за кілька секунд розкував залізний прут, від якого спалахнув папір у горні.

Спробувати на вагу ковальський молот і повчитися цьому давньому ремеслу пропонували і дорослим, і дітям. Тут же проводили майстер-класи з кування ножа, підкови, гвіздка. Пропонували придбати й готові вироби, а також пригощали справжньою ковальською кашею із сокири, гарячими млинцями з горна, чаєм із самовару на дровах.

З іншого боку площі біля однієї з яток теж людно. Тут розгорнули незвичайну експозицію кременчуцькі волонтери, які із самого початку АТО допомагають бійцям на Сході. Сюди, на фестиваль Масляної, вони прийшли не так розважитися, як заради користі для справи.

– Волонтери із атовцями вирішили на Масляну показати місту, що таке війна. Так як музей у нас зараз не працює, експозицію про АТО показати неможливо, а те, що розповідають з екранів телевізорів, не завжди відповідає дійсності. Тому ми вирішили прийти на фестиваль і показати таку експозицію. Також паралельно ми проводимо збір коштів для поранених бійців АТО, які лікуються, усі гроші підуть на їхні потреби, – розповіла Ірина Митрофанова, волонтер.

Експозиція, представлена волонтерами, у мирному місті вражає: вивезений із Донецького аеропорту пошматований український прапор, відстріляні гільзи та гранатомети, осколок снаряду від «Граду», маскувальна сітка, сплетена кременчужанками, яка скоро поїде на Схід, бронежилет і каска, які давали приміряти охочим, зразки медикаментів, якими рятують життя бійців, солдатські харчі. До речі, печиво, тушковане м’ясо із консервів давали скуштувати. «Дегустатори» харчами залишалися незадоволені:

– Ну печиво ще можна їсти, а ось «тушонка» - я б таку не їла, а хлопців же постійно таким годують, – поділилася враженнями Олеся, мешканка Кременчука.

На ятці волонтерів стояли скриньки для збору коштів. Представлені товари – прикраси з бісеру, розмальовані кулі та гільзи, малюнки. Останні – роботи рук самих бійців, які проходили або проходять лікування у Кременчуцькому військовому госпіталі.

– Я родом із Запоріжжя, зараз живу у Кременчуці. Демобілізований. Служив у 80 бригаді, потім ми стали 81 десантно-штурмовою бригадою 122 батальйону, обороняли Донецький аеропорт, – розповідає Артем, малюнки якого теж на столі. – Я взагалі раніше не малював, лежав в госпіталі, а там проходить арт-терапія, запропонували сходити, мені сподобалося, тепер відвідую у вільний час. Вони відволікають, і це добре. Вирішив взяти участь у сьогоднішньому ярмарку для того, аби допомогти пораненим хлопцям.

У госпіталі зараз шестеро бійців. Саме на ліки для них збирали кошти волонтери на святі. Завдяки небайдужості людей, які подекуди кидали гроші просто так, а не за товари, у скриньках наприкінці нарахували близько 3 тисяч гривень.

Найцікавіше на Кременчуцькій Масляній було малечі. На майстер-клас із плетіння ляльок із сіна – марен – вишикувалася черга охочих. Такий майстер-клас обрали не просто так, адже із давнини ці ляльки плели до проводів зими. Саме так називається величезне опудало, встановлене у центрі площі. Його спалюванням і завершилося свято.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter