У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за Гоголем

Дозвілля
31 березня 2015 о 16:012516 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за Гоголем
З 1 по 7 квітня на базі полтавського театру ім. М.В. Гоголя відбудеться VII Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя».

У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за ГоголемУ Полтаві відзначать ювілей Миколи Гоголя театральним фестивалем. Фото – novamova.info

Фестиваль «В гостях у Гоголя» – своєрідний мистецький бренд Полтавщини, що проводиться у квітневі дні, починаючи з дня народження Гоголя. Цього року на гостини на рідну землю нашого славетного земляка організаційний комітет фестивалю запросив шість колективів. Для полтавського глядача виступатимуть на сцені театру імені М. В. Гоголя актори з Ніжина, Кіровограду, Дніпродзержинська, Коломиї, Білої Церкви та Києва.

Організатори фестивалю подбали, щоб за сім днів шанувальники театрального мистецтва побачили різні вистави як за назвами, так і за жанрами. На сцені нашого театру протягом семи фестивальних днів зустрінуться майже всі герої безсмертних творів Миколи Гоголя.

Відкриють фестиваль господарі прем’єрою «Ревізор», що була приурочена до дня театру. 2 квітня – вистава лауреат всеукраїнських театральних фестивалів «Одруження» Дніпродзержинського театру ім. Лесі Українки. Завітає на гостини до Гоголя і знаний полтавцям колектив із Ніжина. Вони покажуть на гоголівській сцені своє прочитання повісті «Ніч перед Різдвом». Не можливо уявити фестиваль «В гостях у Гоголя» без друзів полтавського театру Кіровоградського та Коломийського театрів.

У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за Гоголем

Цього річ фестивальна публіка 4 квітня побачить зовсім нове трактування «Сорочинського ярмарку», де глядачів буквально захопить у вир подій, затанцює, заспіває все навкруги. Поставили виставу у Кіровоградському театрі ім. Кропивницького у жанрі мюзикл. Коломийці ж 5 квітня дивуватимуть загадковим, містичним «Вієм». До речі, ця вистава викликала найбільший інтерес у полтавського глядача.

У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за Гоголем

Вперше у Полтаві на сцені театрі імені М. Гоголя Київський академічний театр на Подолі. На вистави цього колективу надзвичайно складно потрапити, адже кожен актор – впізнаване обличчя, а вистави – лауреати різних фестивалів та найпрестижнішої премії в Україні «Київської пекторалі». 6 квітня відбудеться вистава цього колективу «Мертві душі». Неординарне прочитання, мінімум декорацій, різнопланові акторські роботи – ось що чекає на полтавців.

У Полтаві кращі театри України покажуть вистави за Гоголем

Завершиться VII Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва виставами колективу з Білої Церкви 7 квітня. Вдень, відбудеться концертна шоу-програма «Ми – українці!». На цей захід оргкомітет фестивалю вирішив запросити бійців АТО, що зараз перебувають на ротації, волонтерів, сім’ї загиблих бійців. А вже ввечері глядачі насолоджуватимуться чарівною атмосферою дійства «Майська ніч, або Чудеса у решеті».

– Для нас надзвичайно важливо провести наш фестиваль на найвищому рівні, — розповів директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. – Усі ці колективи надзвичайно допомагали, коли у нас сталося лихо, вони приймали нас на своїх фестивалях. Це надзвичайно цікаве спілкування, можливість побачити, як розвивається театральне мистецтво в інших регіонах нашої країни. Головне, що ця мистецька подія цікава нашому полтавському глядачу, вони прагнуть потрапити на ці вистави, а ми у свою чергу робимо усе можливе, щоб запросити кращі колективи. Цього року мали на меті запросити колективи з виставами по Гоголю. Це повинні були бути не лише різні назви, а й вистави різних жанрів. Чекатимемо наших шановних глядачів у театрі. Адже театр – неможливий без глядача!

1 квітня – 18.00 вистава «Ревізор»
2 квітня – 18.00 вистава «Одруження»

3 квітня – 18.00 вистава «Ніч перед Різдвом»

4 квітня – 18.00 вистава «Сорочинський ярмарок»

5 квітня – 18.00 вистава «Вій»

6 квітня – 18.00 вистава «Мертві душі»

7 квітня – 12.00 вистава «Ми-українці!»

7 квітня - 18.00 вистава «Майська ніч або Чудеса у решеті»

Ольга Коваленко

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter