Причина цього погана екологія, неякісне харчування, стреси, які переживає жінка під час вагітності та інші важливі фактори.
– Харчова алергія виникає у дітей досить часто. Потрібно виявляти алергени і проводити корекцію раціону дитини, виключаючи продукти, що викликають алергію або замінюючи їх менш алергенними, – каже Світлана Цвіренко, доцент кафедри педіатрії Української медичної стоматологічної академії.
Продукти-алергени
У дітей перших трьох років алергія виникає, в основному, на продукти харчування. За своєю здатністю викликати алергічні реакції всі продукти можна умовно розділити на три групи:
1 група – продукти, що мають високий ступінь ризику виникнення алергічних реакцій: риба, яйця, бульйони з м’яса, морепродукти, ікра, жито, пшениця, полуниця, помідори, перець, суниця, цитрусові, морква, ананас, хурма, диня, гранати, горіхи, какао, мед, кава, шоколад, гриби. Для дітей з алергією, яким не виповнилося трьох років, ці продукти є забороненими, від їх вживання можна і відмовитися.
2 група – продукти, що мають меншу ступінь алергенності: молочні продукти, незбиране молоко, яловичина, куряче м’ясо, горох, овес, гречка, буряк, боби, соя, банани, цукор, картопля, вишні, абрикоси, персики, журавлина, шипшина, перепелині яйця, чорна смородина. Ці продукти в раціон дитини слід з обережністю, не випереджаючи рекомендовані терміни.
3 група – знаходяться ті продукти, які мають низьку алергенність: м’ясо кролика, кисломолочні продукти, індичка, капуста, патисони, кабачки, кукурудза, огірки, яблука та груші зелених сортів, біла і червона смородина. Ці продукти можна давати всім дітям, дотримуючись правил прикорму.
Як годувати малюків з алергією, до 3-х років
Для дітей з алергією педіатри рекомендують введення прикорму, використовуючи банкове пюре промислового виробництва. Продукти для виготовлення дитячого харчування проходять особливий контроль, що є гарантією використання якісної, екологічно чистої сировини, чого не можна сказати про продукти, куплені на ринку або в магазині. До того ж, різноманітний асортимент продукції дозволяє підібрати варіанти на будь-який смак, відповідно до потреб і бажань дитини і мами.
Для дітей до першого року життя краще каші промислового виробництва, які не треба варити. Ці каші бувають молочні у безмолочні. Розводити їх бажано спеціалізованою водою для дитячого харчування, грудним молоком або молочною сумішшю, якою вигодовують дитину.
– Ще однією перевагою каш промислового виробництва, над кашами домашнього приготування є їх склад. Вдома можна приготувати кашу з однієї крупи, в той час, як промислове виробництво пропонує дитячі каші із суміші злаків і з різними добавками (фруктами, йогуртом, горіхами, тощо). А це робить кашу більш цінним продуктом, – зазначила Світлана Цвіренко.
Профілактика алергії у дітей
– Найкращою профілактикою харчової алергії є тривале, правильно організоване грудне вигодовування, – наголосила Світлана Цвіренко.