Індія зацікавлена в імпорті бобових культур з Полтавщини

Влада
Ольга Правденко20 травня 2016 о 16:34960 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Індія зацікавлена в імпорті бобових культур з Полтавщини
Клімат Індії не підходить для вирощування бобових, втім індійці вживають їх щодня, тому змушені імпортувати.

Індія зацікавлена в імпорті бобових культур з ПолтавщиниМанодж Кумар Бхарті і Валерій Головко обмінялися подарунками. Зокрема голові Полтавської ОДА подарували книгу з йоги.

Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті зустрівся сьогодні, 20 травня, з керівництвом Полтавської обласної адміністрації.

Манодж Кумар Бхарті приїхав з дружиною. Він подякував за те, що обласна влада погодилася на пропозицію індійської сторони організувати цей візит, зазначивши, що для нього надзвичайно приємно побувати в Полтаві. А його дружина звернула увагу на краватку-вишиванку чоловіка, яку він одягнув з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.

Для початку сторони обмінялися подарунками: Валерій Головко подарував послу вишиваний рушник і літографію з полтавськими краєвидами, а Манодж Кумар Бхарті Головку – фігурку слона та книгу з йоги.

– Індія мала дуже тісні, дружні взаємозв’язки з Україною, навіть до 1991 року, коли Україна стала незалежною. Ми мали поглиблену співпрацю між країнами в сфері оборони. Ця співпраця продовжується і має поглиблюватися. У нас є багато сфер, де ми можемо знайти можливості співпраці, – зауважив посол.

– Україна зараз переживає непрості часи з огляду на російську агресію на Сході країни, і ми знаходимося в тяжкому економічному стані. Тому така потужна країна, як Індія нам дуже важлива, як стратегічний партнер з політичної та економічної точки зору, – зазначив Валерій Головко. – Сьогодні Полтавщина – це досить потужний аграрний та промисловий регіон і нам буде дуже приємно, якщо ми організуємо зустріч представників бізнесу Індії з бізнесменами з Полтавщини.

Посол зауважив, що головну увагу хоче зосередити на співпраці в аграрному секторі між Індією та Полтавщиною. Йдеться про імпорт в Індію, у першу чергу країна має велику потребу в бобових культурах.

– Населення Індії – понад 2,5 мільярди осіб. Вони вживають бобові більш, ніж двічі на день. Загалом понад 14 сортів бобових рослин ми вживаємо в Індії, але не маємо змоги їх вирощувати. Тому 50 тисяч тонн бобових ввозимо щорічно з Канади. Думаю, що ми можемо імпортувати їх з України, тому що вона набагато ближче до Індії, – каже Манодж Кумар Бхарті. – Я готовий опікуватися цим питанням. Якщо у вас є спілки фермерів і виробників, можу запросити їх до Індії, щоб налагодити безпосередні контакти з тими, хто готовий в них приймати цю продукцію.

Валерій Головко зазначив, що може організувати і запросити посла на круглий стіл з полтавськими аграріями, які вирощують рослинні культури. Також додав, що було б добре, якби полтавських аграріїв запрошували на тематичні виставки до Індії.

Інша сфера співпраці, яка цікавить індійців – це виробництво велосипедів. Адже в цій країні виготовляють багато різноманітних велосипедів та запчастин до них, які експортують в різні країни світу.

Індія зацікавлена в імпорті бобових культур з ПолтавщиниГолова Полтавської ОДА та Надзвичайний і Повноважний Посол в Індії з дружиною

Індія експортує свої товари до України, приблизно на суму 115 мільйонів доларів щороку. Більш предметно з цих питань говоритимуть в торгово-промисловій палаті Полтавської області.

– Першою сходинкою може бути організація днів індійської культури в Полтаві, як це було 90-х роках у Львові, куди мене запрошували і я більш детально розповідав про нашу країну. Там ми зможемо більш предметно поговорити про співпрацю з керівництвом області та представниками Медичної академії, а також з усіма бажаючими, – наголосив Манодж Кумар Бхарті.

У свою чергу голова облдержадміністрації запропонував послу створити індійський майданчик на Національному Сорочинському ярмарку та офіційно запросив його з дружиною на цей загальнонаціональний захід. Така пропозиція зацікавила Манодж Кумара Бхарті.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter