Про це представники французької компанії повідомили сьогодні під час зустрічі з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та першим заступником голови Полтавської обласної ради Володимиром Марченком, повідомили на сайті облдержадміністрації.
Як прокоментував директор компанії «VEOLIA» Маттіас Фогель, його фірма працює по трьох напрямках: вода і каналізація; виробництво енергії та її використання; поводження з відходами. В Україні працюють з 1995 року, поки що лише по одному напрямку – поводження з відходами. Працюють у Києві, Чернівцях та Ялті. Загалом же компанія має великий досвід реалізації проектів модернізації підприємств, аналогічних «Полтававодоканалу».
За словами представників «VEOLIA», перш ніж прибути до Полтави, вони зробили аналіз роботи 32 водоканалів – і обрали для співпраці саме полтавський. Напередодні зустрічі з головою ОДА іноземні фахівці детально ознайомилися із специфікою роботи «Полтававодоканалу».
– Колеги з водоканалу дуже відверто спілкувалися з нами, ми розглянули чимало варіантів співробітництва, – прокоментував Маттіас Фогель. – У водоканалу є перевірена команда професіоналів, потужна інфраструктура. З іншого боку – шалені збитки при обороті 150 мільйонів гривень. І велика зношеність обладнання. Хочу наголосити, що ми не маємо на меті купівлю підприємства чи його приватизацію. Навпаки, ми зацікавлені у тривалому і довготерміновому співробітництві. У якому форматі – концесії, спільного підприємства чи іншій формі – це має визначити громада і обласна влада.
– Перший крок у такій співпраці – це технічний аудит всієї системи водоканалу, щоб дізнатися, у якому стані перебуває підприємство сьогодні і який обсяг інвестицій потрібен, щоб вивести його зі збитків і перетворити на прибуткове, – зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Тому що основна складова збитків і втрат, на мою думку, – у зношеності обладнання. Потреба у модернізації підприємства виникла ще 20 років тому. Але самостійно, без зовнішньої допомоги, ми не можемо провести модернізацію, відповідно до сучасних вимог та технологій. А підприємство вкрай потребує впровадження сучасних технологій, насамперед у сфері енергозбереження і економії енергоносіїв.
Перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко додав, що обласна влада намагається щороку знайти кошти для підтримки підприємства. Проте їх недостатньо.
Під час зустрічі домовилися про підписання меморандуму із компанією «VEOLIA». Валерій Головко запропонував іноземним партнерам провести технічний аудит підприємства, як того вимагає громадськість. А ще на прикладі одного із водозаборів провести модернізацію, щоб продемонструвати, на скільки спроможні партнери і що може отримати область в результаті реалізації спільного інвестиційного проекту і модернізації всього підприємства. Особливо, що стосується енергозбереження, оскільки енергетична складова у тарифі на воду на сьогодні становить левову частку.