Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для Полтавщини

Влада
Ольга Матвієнко14 вересня 2016 о 09:581842 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для Полтавщини
На Полтавщині до кінця року представлять концепт сучасної пожежної частини, розробленої з допомогою німецьких експертів.

Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для ПолтавщиниШтефан Дрегер і Андрій Пісоцький. Фото надані прес-службою Полтавської ОДА

Апробуватимуть проект на базі Шишацької та Білоцерківської об’єднаних територіальних громад, які вже завтра відвідають експерти німецької федеральної установи з міжнародного співробітництва GIZ.

До кінця цього року обласна влада має намір презентувати громадськості концептуальний проект сучасної добровільної пожежної частини. Його розроблятимуть за технічної та фінансової підтримки Проекту «Реформа управління на сході України», що впроваджується німецькою федеральною установою з міжнародного співробітництва GIZ.

Про це йшлося сьогодні під час зустрічі голови Полтавської ОДА Валерія Головка з міжнародним експертом з питань міжмуніципального співробітництва Штефаном Дрегером та заступником керівника проекту Тарасом Журавлем. На ній також були присутні перший заступник очільника області Андрій Пісоцький та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для Полтавщини

Обидві сторони готові до реалізації проекту. І обласна влада, і експерти в один голос зазначали важливість того, що втілюватиметься він у життя саме на базі об’єднаних територіальних громад.

– Об’єднані громади охоче беруться за будь-які нові проекти, нові ідеї, які ми пропонуємо, – зауважив Валерій Головко. – Приємно, що їх не потрібно підштовхувати, навпаки, вони самі виступають ініціаторами багатьох цікавих проектів. Громади не просто чекають фінансової допомоги, а самі потужно фінансово входять у такі проекти, виділяють необхідні кошти.

У якості моделі на Полтавщині хочуть використати зразок добровільних пожежних частин, які діють на базі німецьких громад. Досвід роботи таких частин керівники області вивчали торік під час навчання у Німеччині в рамках проекту GIZ. При цьому застосовуватимуть і досвід вітчизняної служби з надзвичайних ситуацій.

– Пожежні частини ДСНС знаходяться на фінансуванні з державного бюджету, а в Німеччині ці частини добровільні, мають непряму підтримку з боку місцевого самоврядування. Йдеться про соціальний пакет, податкові пільги, які отримують люди, котрі у вільний від роботи час працюють пожежниками, – прокоментував голова Полтавської ОДА. – Тому ми використовуватимемо увесь наявний досвід, щоб знайти єдину правильну модель, яка відповідатиме українському законодавству і європейським вимогам щодо оперативного реагування, часу та відстані доїзду до віддалених населених пунктів.

Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для ПолтавщиниАндрій Пісоцький, Валерій Головко, Інна Іщенко

Штефан Дрегер додав, що німецька сторона охоче поділиться власним досвідом. І поцікавився про участь ДСНС у проекті. Валерій Головко відповів, що рятувальники є безпосередніми учасниками, нагадав, що з керівником служби Миколою Чечоткіним було підписано меморандум про співпраці. Тож ДСНС готові поділитися досвідом, напрацюваннями і передати ОТГ частину майна. Зокрема, головний рятувальник України пообіцяв, що передасть першій добровільній пожежній частині сучасну пожежну машину.

Зважаючи на співпрацю з GIZ, Полтавщина на сьогодні займає в Україні лідируючі позиції щодо міжмуніципального співробітництва. Як повідомив на зустрічі перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, на сьогодні із 44 угод про міжмуніципальну співпрацю, зареєстрованих у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва 20 реалізуються у Полтавській області.Німецькі експерти розроблять концепт сучасної пожежної частини для ПолтавщиниТарас Журавель і Штефан Дрегер

Партнерські взаємини Полтавщини з Проектом мають довготривалу перспективу. Як повідомив Тарас Журавель, Проект запропонували продовжити ще на три роки.

– Є попереднє схвалення Федерального міністерства з економічного співробітництва та розвитку. Зокрема, і щодо міжмуніципальної співпраці, пілотним регіоном у якому є Полтавщина. Для того, щоб проект офіційно розпочався, потрібне міжурядове рішення. Такі консультації заплановані на листопад, – додав заступник керівника Проекту.

Експерти GIZ працюватимуть на Полтавщині два дні. Завтра вони відвідають об’єднані громади. На місці поспілкуються з представниками ОТГ, зроблять оцінку того, що є вже зараз. Розробку теоретичної частини концепту завершать до кінця року, а на практиці перші добровільні пожежні частини в громадах запрацюють вже наступного року.

Прес-служба Полтавської ОДА