Тристоронній меморандум та комісія з перевірки дозволів: у Полтавській ОДА шукали шляхи врегулювання конфлікту у Біликах

Влада
Ольга Матвієнко13 вересня 2016 о 16:441717 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Тристоронній меморандум та комісія з перевірки дозволів: у Полтавській ОДА шукали шляхи врегулювання конфлікту у Біликах
​У Полтавській ОДА намагалися знайти компроміс щодо врегулювання конфлікту навколо свинокомплексу ТОВ «Сільські традиції» в Біликах.

Тристоронній меморандум та комісія з перевірки дозволів: у Полтавській ОДА шукали шляхи врегулювання конфлікту у БіликахФото надані прес-службою Полтавської ОДА

Нагадаємо, що вже декілька днів місцева громада блокує заїзд кормовозів на підприємство, а представники свинокомплексу та екологи б’ють на сполох через можливу масову загибель тварин.

Аби знайти вихід із ситуації – розблокувати підвезення кормів для тварин і відновити вивезення поголів’я, як того вимагають мешканці Біликів, голова Полтавської ОДА Валерій Головко зібрав розширену нараду. На неї запросили представників Білицької громади, керівництво свинокомплексу, профільні департаменти, представників контролюючих служб та правоохоронних органів.

– Блокування роботи підприємства із завтрашнього дня може призвести до екологічного колапсу, – з цього почав нараду Валерій Головко. – Масова загибель свиней матиме непередбачувані наслідки не лише на Полтавщині, а й по всій країні. У цьому залі нам потрібно знайти компроміс, щоб не допустити падіння тварин і не створити підстави для екологічного лиха. Ми повинні привести роботу підприємства відповідно до чинного законодавства, а воно – виконати взяті на себе зобов’язання і не робити заручниками ситуації тварин. Я не допущу екологічного колапсу в області.

До теми: Майдан проти свинокомплексу у Біликах стоїть уже місяць

При цьому очільник Полтавщини зауважив, що діятиме у рамках чинного законодавства. І нагадав, що керуватися нормами права і законів має не лише влада, а й підприємство та громада, яка немає жодних законних підстав блокувати роботу підприємства. І те, що громадськість порушує правопорядок, теж матиме свою правову оцінку.

– Я прекрасно знаю, як це підприємство будувалося, як працювало протягом 6 років, – додав голова ОДА. – Але ніхто не давав права порушувати закон і блокувати роботу підприємства. Хочу почути чіткі вимоги громади щодо подальшої роботи свинокомплексу. Якщо позиції немає, то я теж зроблю висновки для себе, що це не що інше, а провокація і спроба дестабілізувати ситуація в селищі Білики і Полтавській області. І за це теж буде відповідальність за законом. Бо якщо завтра корми на підприємство не привезти, буде масове падіння худоби. І це не іграшки, бо загинуть не декілька свиней, а десятки тисяч.

Тристоронній меморандум та комісія з перевірки дозволів: у Полтавській ОДА шукали шляхи врегулювання конфлікту у Біликах

Чим все це може закінчитися, не знають навіть екологи. Як зауважив директор Департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний, ситуацію можна уявити хіба приблизно. Після масового падіння тварин на Білики щонайменше очікує навала щурів, лисиць, ворон та бродячих собак, які розноситимуть заразу.

– Громада категорично не сприймає моє прохання пропустити кормовози хоча б з мінімальним запасом кормів, щоб уникнути масової загибелі тварин, – зауважив Ігор Піддубний. – За словами представників підприємства, кормів на свинокомлексі залишалося на вчора.

– Чотири рази ми давали останній шанс. Скільки можна? Закрити підприємство і вивезти до останньої свині. Люди стоятимуть на смерть. У селищі соціальний вибух, – а це вже позиція громади, яку озвучив заступник селищного голови Сергій Петров.

Зважаючи на такі настрої біличан, компроміс шукали довго. Часом учасники переходили на підвищені тони. Не обходилося і без взаємних претензій та звинувачень. Для представників громади останньою краплею став той факт, що після досягнутих домовленостей спочатку у голови ОДА 15 серпня, а потім і на нараді у першого заступника Андрія Пісоцького, підприємство порушило свої зобов’язання і перестало вивозити свиней.

Як зауважила голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко, до того моменту громада навіть готова була зняти пости біля свинокомплексу, бо бачила, що товарних свиней вивозять.

У відповідь генеральний директор ТОВ «Сільські традиції» Юрій Грушевський говорив про тиск на нього й підприємство з боку громади. І про шантаж. А от причину, чому тварин перестали вивозити, так і не зміг пояснити.

Андрій Пісоцький поставив у провину керівнику підприємства той факт, що домовленості, досягнуті під час зустрічі із представниками м’ясокомбінатів, які готові були придбати свинину для переробки на своїх підприємства, теж не було виконано. Ну а громада відверто говорила, що не вірить керівнику, який протягом двох діб так і не спромігся підписати з нею угоду і фактично зірвав «перемир’я», так і не пояснивши причину.

Після тривалої дискусії певних домовленостей таки вдалося досягти. Валерій Головко запропонував підписати тристоронній меморандум про порозуміння разом із представниками громади Біликів і свинокомплексу. Додатком до нього має стати узгоджений графік із завезення кормів для годування свиней та вивезення тварин на забій.

– Я за те, щоб підприємство працювало, бо розумію наслідки його закриття. Але роботу свинокомплексу потрібно привести у відповідність до чинного екологічного законодавства, – додав очільник області.

Окрім того, на нараді прозвучала пропозиція таки створити комісію, яка перевірить наявність усіх дозвільних документів за участі представників власника, контролюючих органів. Таку пропозицію озвучила представник російських акціонерів, яка прибула на підприємство вчора. Натомість голова ОДА запропонував включити до цієї комісії ще й представників громади.

Прес-служба Полтавської ОДА

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter