Громадянська мережа ОПОРА починаючи з 1 лютого розпочала аналіз діяльності народних депутатів, повідомили у прес-службі організації.
Зазначають, що відбір депутатів, діяльність яких підпала під моніторинг, відбувся за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва та попередніх показників активності в окрузі.
Відтак у Полтавській області досліджуватимуть роботу народних депутатів, обраних по чотирьох одномандатних мажоритарних округах – Сергія Капліна, Юрія Бублика, Костянтина Іщейкіна та Костянтина Жеваго.
Для початку ОПОРА вирішила проаналізувати активність народних депутатів у соціальній мережі Facebook.
За період із 1 по 19 лютого 2016 року Сергій Каплін в соціальних мережах став найактивнішим із депутатів від Полтавщини. Другий за кількістю публікацій – Юрій Бублик. Замикає трійцю Костянтин Іщейкін. Сторінка народного депутата Костянтина Жеваго неактивна з 2012 року.
Сергій Каплін
За період з 1 по 29 лютого 2016 року Сергій Каплін зробив в соціальній мережі Facebook 69 публікацій.
Більшість із них присвячена критиці Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та його Уряду. Прізвище Яценюк в зазначений період зустрічається нас сторінці депутата 53 рази. Найчастіше Сергій Каплін закликав Верховну Раду проголосувати за відставку Прем’єра. Так, в своїй публікації від 5 лютого Каплін наголосив:
– 70% українців вимагають відставки Уряду, а 60 – невдоволені Верховною Радою. Не можна доводити ситуацію до 100% недовіри! Бо прості люди гнатимуть не тільки урядовців і депутатів, а і Президента. Головнокомандувач зараз має зосередитись не тільки на зовнішніх викликах, а і на внутрішніх. Інакше скоро нам доведеться застосовувати Мінський формат для того, щоб впоратись із узурпатором Яценюком.
Сергій Каплін активно коментував події, які відбулися на «Тарифному майдані» 8 лютого. Тоді Народний депутат України Тетяна Чорновол нанесла на намети протестувальників гасла, які звинувачували Сергія Капліна в корупції та зв’язках з олігархами:
– 40 наметів в «художествах» від нічної гості Тарифного Майдану. Наші активісти кажуть, що поліція тримала людей, щоб дозволити їй розписати якомога більше. Звернулися до ГПУ – нехай розберуться із бездіяльністю правоохоронців. Утім, не скажу, що ми здивовані. Є підозра, що їхній шеф і послав Чорновол на «завдання»
Сергій Каплін також активно коментує події, які відбуваються в Верховній Раді України протягом 15-19 лютого. Особливу увагу Народний депутат акцентує на ситуації, яка склалася з коаліцією «Європейська Україна»:
– Таким чином, коаліція жива. Вона гібридна, а не європейська. Вона цинічно-клептократична, а не постмайданівська. Вона – результат олігархічної змови і путчу, обману виборців і театру «меншості». Вона схожа на базар, єдиний де торгують долею народу! – зазначив Сергій Каплін в своїй публікації від 19 лютого.
Крім того, народний депутат присвятив низку дописів приниженню честі та гідності свого колеги Олега Ляшка. У чотирьох публікаціях в період з 17 по 26 лютого Сергій Каплін жорстко критикує діяльність лідера фракції «Радикальної партії».
Каплін публікує відеозаписи ефірів з ним на центральних каналах та ділиться посиланнями на матеріали з ним у всеукраїнських інтернет-виданнях.
Юрій Бублик
Юрій Бублик зробив 46 публікацій в соціальній мережі Facebook.
Народний депутат активно анонсує свої ефіри на центральних телеканалах та публікує їх записи («Рада», 112). Також Бублик публікує багато графічного контенту націоналістичної спрямованості.
У своїх постах Юрій Бублик критикує діяльність Верховної Ради України. Особливо в питаннях, які стосуються змін виборчого законодавства. Так, в публікації від 2 лютого народний депутат наголосив на недоцільності прийняття Закону №3693 (про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад).
– Законопроект № 3693 фактично надає політичним партіям право переглядати результати виборів. Не виключено, що на місця відкликаних депутатів прийдуть місцеві політики, які вигідні партіям, але не були підтримані виборцями – в такий спосіб зовсім нівелюється навіть така жалюгідна спроба «відкритих списків», котру маємо на сьогодні.
Настільки ж критично Юрій Бублик висловився про проект Закону №3700 («Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі) у своїй публікації від 18 лютого. Нардеп вважає, що прийняття цього законопроекту сприятиме встановленню партійної диктатури:
– Чого варто чекати? Незабаром ми побачимо надзвичайно слухняних депутатів. Якщо раніше людина, яка перебувала в партії і виграла вибори до парламенту, мала власний голос, могла критикувати дії керівництва своєї фракції, то тепер вони всі стануть, як сірі миші.
Також Бублик активно висвітлює свою законотворчу діяльність. У публікації 11 лютого він аргументує подання ним законопроекту № 3776 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, звільнення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів».
В іншій публікації від 11 лютого Народний депутат виніс свої пропозиції щодо урегулювання питання розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Юрій Бублик звітується про свою роботу на окрузі. Він робить публікації про зустрічі з виборцями та відвідування заходів на своєму окрузі. Також Бублик активно коментує події, які відбуваються в полтавській політиці. Так, в своїй публікації від 4 лютого він висловив обурення відкриттям кримінального провадження проти голови Октябрської районної в місті Полтава ради Романа Чабановського. Крім того, в своїй публікації від 25 лютого Юрій Бублик прокоментував призначення секретаря Полтавської міської ради та нових заступників Полтавського міського голови Олександра Мамая.
Нардеп кожного тижня звітується про те, як він працює з запитами, які надходять йому від громадян.
Костянтин Іщейкін
Народний депутат України Костянтин Іщейкін зробив 14 авторських публікацій. Переважно в його хроніці з’являються або публікації інших користувачів, які позначають Іщейкіна, або він сам ділиться публікаціями з інших сторінок.
Більшість дописів Іщейкін зробив за тиждень з 19 по 26 лютого – 8. Народний депутат дуже активно згадував Майдан та постив графічні матеріали, присвячені цій події – 3 публікації.
На своїй сторінці Костянтин Іщейкін або звітується про свою законотворчу роботу, як народного депутата (так, в публікації від 18 лютого він написав про ухвалення Закону щодо забезпечення компенсації за пільговий проїзд громадян, одним з ініціаторів якого він став), або ділиться інформацією про свою роботу в окрузі (наприклад, в публікації від 2 лютого він звітує про свій вклад в ремонт Погребняківської школи, а в дописі від 26 лютого звітується про перевірку об’єктів в своєму окрузі, на які спрямовувалося бюджетне фінансування).
Костянтин Жеваго
Остання активність на сторінці Народного депутата Жеваго спостерігалася 1 грудня 2012 року.