Таку заяву Гройсман зробив у інтерв’ю, яке вийшло в ефір на телеканалі «Інтер» 3 липня, – пише «Українська Правда».
– Популісти зараз лякають людей: «Все пропало, завтра ви отримаєте шалені рахунки, платити не буде чим, тарифи піднялися». Як прем'єр можу запевнити – ви не будете платити більше 15-20% власного доходу. Якщо у людини мінімальна пенсія – то ще менше. Це буде означати, що конкретному громадянину, який має таку потребу, ми компенсуємо (вартість) через механізм субсидій. Але той, у кого є гроші, заплатить повну ціну», – сказав глава уряду. – Не треба нічого боятися. Платіжка прийде, буде написано, скільки це (компослуга) коштує, а поруч – відповідно до вашого доходу – скільки саме за вас заплатить держава. Ця допомога є безповоротною, – додав він.
За словами Володимира Гройсмана, у перспективі 3-4 років «ми отримуємо те, що будемо енергонезалежні, збільшимо видобуток газу, захистимо громадян, які не мають грошей заплатити за газ і інші компослуги». Прем’єр запевняє, що за кілька років громадяни споживатимуть у 3-4 рази менше газу, а «якість тепла буде кращою». Також Гройсман зауважив, що Україна «фактично стала жертвою «газових угод» 2009 року, втративши за весь період їх дії 53 мільярди доларів».
– Зараз ми встановили реальну ринкову ціну на газ, щоб на цьому ніхто не зловживав, – зазначив глава уряду.
Читайте також: Вартість комунальних послуг для отримувачів субсидій не перевищує 15% від доходів, - Павло Розенко
Як відомо, з 1 травня 2016 року зросла ціна на газ для населення і для підприємств теплокомуненерго, що збільшило ціну на опалення та гарячу воду майже на 80%. Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд України змушений піти на підвищення тарифів на газ: «Є зобов'язання, які підписані українською стороною про те, що тарифи на газ будуть 100% відповідати вартості. Іншого шляху просто немає».
З 1 липня подорожчала послуга з централізованого гарячого водопостачання та опалення, що пов'язано з встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів. Докладніше зі структурою тарифів і їх новим розміром у всіх регіонах України можна ознайомитися на сайті НКРЕКП.