У 2015 році майже 48 мільйонів гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища витратили на 69 заходів. Як повідомив на щотижневій апаратній нараді директор Департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний, обирали насамперед незавершені об’єкти.
Найбільше коштів виділили на будівництво станції знезараження стічних вод Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. Йдеться про 10 мільйонів гривень, з яких використали вже 3 мільйони. На реконструкцію каналізаційного колектору від вулиці Артема водорозділом до вулиці Енгельса було виділено 2, 4 мільйона гривень. На реконструкцію каналізаційного колектору м’ясокомбінату на вулиці Ковпака та вулиці Курчатова у Полтаві – ще 4 мільйони 387 тисяч гривень.
– Ситуація з використанням «екологічних» коштів кепська, – зауважив Валерій Головко. – Бо ці гроші не використовували, а фактично розмазували. Нам разом з депутатами обласної ради потрібно поставити крапку в такому нераціональному використанні екологічних коштів.
Читайте також: За два роки на Полтавщині збираються підвищити доступність громадських місць для людей з інвалідністю
Очільник області дав доручення розробити комплексну програму і винести її на обговорення громадськості. Принагідно голова ОДА Валерій Головко поцікавився, скільки коштів із бюджету міста Полтави було виділено на реконструкцію двох колекторів в обласному центрі. Виявляється, що жодної копійки.
– Налагоджуйте діалог, працюйте з міською владою, – прокоментував Валерій Головко. – Бо в області аналогічні проекти реалізуються за співучасті сільських, селищних, районних та міських бюджетів. Тим більше, що з наступного року фінансування природоохоронних заходів відбуватиметься виключно у форматі співфінансування.