«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» вирішив допомогти Петру Васильовичу і визначив, хто ж саме безвідповідально відноситься до своїх обов’язків депутата Полтавської облради і не виправдовує очікувань, які на нього покладав виборець.
Дані, які ми використали для визначення цієї двадцятки, надані Полтавською облрадою у відповіді на наш запит. Тому, якщо у когось з прогульників виникне бажання оскаржувати цю інформацію, ми готові підрахувати його відвідуваність сесій разом з ним (можемо ще й з камерами і журналістами).
Всього у цьому скликанні (з листопада 2010 року) Полтавська облрада провела 26 сесій. Інколи сесії ділили на кілька засідань, тому загальна кількість засідань, які міг відвідати «ідеальний депутат» – 30 (тоді б у нього взагалі не могло бути прогулів).
Ми виділили тих депутатів, які пропустили хоча б 10 засідань (тобто, кожне третє). Таких виявилося 20 зі 120. Половину з прогульників складають «списочники», половину – мажоритарними.
Незаперечним лідером серед прогульників Полтавської облради є мажоритарник від «Партії Регіонів» – Валерій Ченчевий. Його особистий результат – 28 пропусків (тобто, чоловік, якому довірили представляти частину Машівського району, за понад 4 роки прийшов тільки на 2 засідання).
Трохи від нього відстає Віталій Кучерук, який пройшов по списку від Комуністичної партії України. Його «досягнення» – 22 пропуски з 30 можливих. Оскільки місцеві вибори відбудуться у жовтні цього року, Віталію Петровичу ще є куди рости.
Майже наступає йому на п’яти представник «Батьківщини» Олександр Яковенко. Йому не вистачило всього 1 пропуску, щоб посісти друге місто і отримати «срібло» у нашій аналітиці. Тому поки що третє місце і 21 пропуск.
Решта 17 прогульників показані на нашій інфографіці.
Хотілося б звернутися до всіх депутатів Полтавської облради: не прогулюйте засідання. Ваші виборці довірили Вам представляти їх у найвищому органі місцевої влади. Не ігноруйте ці обов’язки. Сесії відбувають не так і часто – знаходьте на них час або не йдіть у владу взагалі.