За попередніми підрахунками, сума збитків, завданих водним ресурсам, складає 25 тисяч гривень.
За інформацією Олега Стешенка, керівника лінійного пункту поліції в річковому порту Кременчук, діяльність трьох рибалок підпадає під ознаки кримінального правопорушення, (незаконне зайняття рибним промислом). Так, зокрема, рейдова група Кременчуцького відділу поліції виявила та задокументовала факт незаконного рибного промислу 29-річного мешканця Глобинського району, який за допомогою риболовної сітки (це заборонене знаряддя лову) з використанням гумового човна незаконно виловив у Сулинській затоці 23 кілограми риби різних видів.
Цього ж дня у 48-річного мешканця Семенівського району, який також рибалив на човні на території ландшафтного заказника і використовував риболовну сітку правоохоронці вилучили 33 кілограми риби.
Третім порушником кримінального законодавства виявився 21-річний молодик, незаконну діяльність якого припинили у Сулинській затоці, поблизу села Липове. За допомогою сітки чоловікові вдалося видобути 21 кілограм риби різних видів. За фактами незаконного зайняття рибним промислом відкриті кримінальні провадження (ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України). Санкція вказаної статті передбачає штраф від 1700 до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років.
– Протягом операції «Нерест» водна поліція проводитиме щоденні профілактичні рейди на території обслуговування, спрямовані на недопущення браконьєрства та масового вилову риби під час нересту, – сказав Олег Стешенко.
Читайте також: На Полтавщині заборонили ловити рибу з 1 квітня