Полтавка, аби приховати від батьків те, що витратила гроші, вигадала пограбування. Фото 24tv.ua
Подія сталася ще наприкінці грудня минулого 2015 року. Саме тоді із заявою до одного з відділень поліції Полтави звернулась 25-річна дівчина. Про це повідомили у прокуратурі Київського району Полтави.
За фактом розбійного нападу слідчі відкрили кримінальне провадження. Слідчо-оперативна група ретельно відпрацювала місце, де, за словами заявниці, був вчинений розбійний напад. Згодом виявилося, що ситуація зовсім інша. Підозру викликав той факт, що кримінальне правопорушення сталось вдень у людному місці, але встановити очевидців вчинення розбійного нападу не вдалося, бо ніхто з жителів прилеглих будинків не підтвердив факт нападу.
Як повідомив прокурор Полтавської місцевої прокуратури Володимир Живило, під час подальшого спілкування з працівниками поліції щодо обставин вчинення злочину дівчина почала помітно нервувати, а потім зізналась, що злочину не було.
Свою жіночу сумочку з мобільним телефоном та іншими особистими речами вона викинула до сміттєвих баків, а гроші, якими нібито заволодів невідомий, витратила раніше на власні потреби. Горе-заявниця визнала свою вину, щиро розкаялась, пояснила, що таким чином хотіла приховати від батьків витрачення грошових коштів на власні потреби.
У ході досудового розслідування дівчині повідомлено про підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 383 Кримінального кодексу України, та обвинувальний акт спрямовано до суду. На цей час вину обвинуваченої у вчиненні інкримінованого злочину у суді доведено.
Довідково: статтею 383 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну
відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, яке карається позбавленням волі на строк до п’яти років. Неправдиве повідомлення про вчинення злочину посягає на правосуддя, оскільки на його підставі розпочинається досудове розслідування, що може призвести до притягнення до відповідальності невинної особи, до судової помилки та інших шкідливих наслідків.