Працівники відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського міського управління припинили незаконну діяльність шахраїв, які протягом 2014 року під виглядом агентства нерухомості нібито допомагали шукати та здавати в оренду житло, завдяки чому збагатилися на чималеньку суму. Про це повідомляють на сайті УМВС України в Полтавській області.
Як повідомив заступник начальника ВДСБЕЗ Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області Ігор Сесюк, 32-річний організатор та п’ять посібників (серед яких: троє жінок 22, 26 та 28 років, а також двоє чоловіків 23 та 24 років) працювали за єдиною схемою. Зокрема, організатор надавав оголошення в одну з міських газет та в мережі Інтернет про здавання в оренду квартир або приватних будинків за дуже низькою ціною, зазначаючи в оголошенні свій або робочий мобільні номери телефонів.
У телефонній розмові з клієнтом фігуранти зазначали, що бажаний об’єкт вільний та здається через агентство нерухомості і щоб його подивитись, необхідно приїхати до офісу агентства. В офісі клієнта приймали спільники організатора і переконували, що попередня інформація відповідає дійсності. На підтвердження своїх слів, в присутності клієнта, вони телефонували на мобільний телефон нібито господарю житла і домовлялися про зустріч. Але насправді фігурант телефонував організатору, імітуючи розмову з орендодавцем. Після чого пропонував клієнту укласти договір та оплатити послуги агентства в розмірі 300 гривень.
«Після сплати послуг клієнту надавали номер мобільного телефону (нібито господаря житла). Після того, як клієнт не міг додзвонитися до господаря, працівники агентства давали йому інший номер, що насправді належав організаторові. Останній, представляючись то керівником агентства, то старшим менеджером, всіляко намагався перенести зустріч із господарем, – розповів Ігор Іванович. – У разі, якщо клієнт був дуже наполегливим і приїжджав до офісу повторно, йому надавали фіктивну роздруківку з мобільними телефонами господарів житла. Але на ділі з’ясовувалося, що житло або взагалі не планували здавати, або воно вже тривалий час перебувало в оренді. Окремим клієнтам пропонували написати заяву про розірвання договору. Однак після його анулювання клієнта інформували, що гроші він зможе отримати не раніше ніж за три місяці. У підсумку ж люди не отримали ані грошей, ані обіцяних послуг».
Наразі за цими фактами розпочато кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство, вчинене у великих розмірах). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до восьми років.
У Полтаві міліція викрила агентство нерухомості, фото з сайту mvs.gov.ua
Правоохоронці провели обшуки житла та офісів фігурантів справи, під час яких вилучили договори, укладені з потерпілими, комп’ютерну техніку та гроші.