Де і кому найлегше знайти роботу

Народні новини
Надія Труш22 жовтня 2014 о 11:291344 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Де і кому найлегше знайти роботу
2014 рік – рік глобальних потрясінь і змін як у країні в цілому, так і в економіці зокрема. Не могли не позначитися ці зміни на ринку праці України.

Де і кому найлегше знайти роботу

Загалом ситуація характеризується незначним спадом активності роботодавців, практично повною відсутністю вакансій у областях зони АТО, а також відсутністю нових вакансій, відкритих у зв’язку з розвитком і розширенням бізнесу. З іншого боку, значного притоку нових пошукачів на ринку також не спостерігається, а отже, до масових, статистично помітних скорочень персоналу українські компанії поки не вдавалися. Такі дані були отримані під час аналізу бази даних резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Ситуація на ринку праці на сьогодні багато в чому визначається не стільки економічними, скільки політичними факторами – активність проведення АТО, зовнішньополітичні події. Тим не менше, діють і традиційні для ринку праці фактори – кризові явища, сезонність (наприклад, спад кількості резюме в другому кварталі).


З іншого боку, значного притоку нових пошукачів на ринку також не спостерігається, а отже, до масових, статистично помітних скорочень персоналу українські компанії поки не вдавалися. Такі дані були отримані під час аналізу бази даних резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

У зв’язку із затяжною кризою в країні на ринку праці спостерігається негативна динаміка приросту кількості вакансій. Тим не менше, в третьому кварталі 2014 року в таких проф. сферах, як «керівники вищої ланки», «некомерційні організації», «юристи», «робочий персонал» і «будівництво, нерухомість» кількість пропозицій навіть збільшилася у порівнянні з попереднім кварталом.

Як і в місячному розрізі, протягом кварталу загалом найбільш затребувані на ринку страхові агенти, робочі, програмісти і медичні представники. Саме в цих проф. сферах спостерігаються найнижчі показники конкуренції.

Найскладніше знайти роботу буде керівникам, фінансистам, юристам, спеціалістам-початківцям і працівникам сфери закупівель. Незважаючи навіть на певне зростання кількості вакансій як у сфері юриспруденції, так і для керівних кадрів, ці проф. сфери і далі утримують лідерство за рівнем конкуренції.

Уляна Маслова Керівник Дослідницького центру hh.ua HeadHunter

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter