Назвали найбільш перспективні і неперспективні професії

Народні новини
Надія Труш9 жовтня 2014 о 09:372286 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Назвали найбільш перспективні і неперспективні професії
Відомі найбільш перспективні професії в Україні – це IT-спеціаліст, лікар, військовослужбовець.

професіїфото з сайту domohazyajki.com

А серед найменш перспективних – банкіри, представники творчих професій та наукові співробітники. Про це свідчать результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Події в Україні призвели до змін у сприйнятті населенням багатьох професій. Ті з них, які рік рому здавалися офісним працівниками такими, що взагалі не мають майбутнього, сьогодні займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш перспективних. І навпаки, найбільш престижні та, здавалось би, перспективні професії відходять на другий план.

Наприклад, трійкою найбільш перспективних професій у 2013 році були: програміст, підприємець і юрист. Сьогодні лідерство змогли втримати тільки IT-спеціалісти. На другій сходинці рейтингу опинилися лікарі, які в зв’язку з величезною кількістю поранених вимушені трудитися більше. Майже третина опитних (28%) вважають, що сьогодні медики дуже затребувані. Третє місце зайняли військовослужбовці та прикордонники (23%). Підприємці та юристи, які в 2013 році займали друге й третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п’яту та дев’яту сходинку відповідно. Цікаво, що в рейтингу найбільш перспективних професій 2014, окрім військовослужбовців, з’явилися також робочі професії (19%), журналісти (15%), співробітники МВС, прокуратури, СБУ і МНС (16%) та фермери (13%).


Примітно, що рік тому військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів займали лідируючі позиції (п’яте місце рейтингу) в ТОП найбільш неперспективних професій. Схоже, захист Батьківщини, охорона правопорядку, розвиток сільського господарства і висвітлення останніх подій у ЗМІ, на думку українців, сьогодні є найбільш пріоритетними напрямками.

Дослідницький центр HeadHunter

До теми

Від комп’ютерних курсів до навчання за кордоном: у Полтаві – освітній ярмарок

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter