А серед найменш перспективних – банкіри, представники творчих професій та наукові співробітники. Про це свідчать результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Події в Україні призвели до змін у сприйнятті населенням багатьох професій. Ті з них, які рік рому здавалися офісним працівниками такими, що взагалі не мають майбутнього, сьогодні займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш перспективних. І навпаки, найбільш престижні та, здавалось би, перспективні професії відходять на другий план.
Наприклад, трійкою найбільш перспективних професій у 2013 році були: програміст, підприємець і юрист. Сьогодні лідерство змогли втримати тільки IT-спеціалісти. На другій сходинці рейтингу опинилися лікарі, які в зв’язку з величезною кількістю поранених вимушені трудитися більше. Майже третина опитних (28%) вважають, що сьогодні медики дуже затребувані. Третє місце зайняли військовослужбовці та прикордонники (23%). Підприємці та юристи, які в 2013 році займали друге й третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п’яту та дев’яту сходинку відповідно. Цікаво, що в рейтингу найбільш перспективних професій 2014, окрім військовослужбовців, з’явилися також робочі професії (19%), журналісти (15%), співробітники МВС, прокуратури, СБУ і МНС (16%) та фермери (13%).
Примітно, що рік тому військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів займали лідируючі позиції (п’яте місце рейтингу) в ТОП найбільш неперспективних професій. Схоже, захист Батьківщини, охорона правопорядку, розвиток сільського господарства і висвітлення останніх подій у ЗМІ, на думку українців, сьогодні є найбільш пріоритетними напрямками.
Дослідницький центр HeadHunter
До теми
Від комп’ютерних курсів до навчання за кордоном: у Полтаві – освітній ярмарок