Влітку рекомендується вживати якомога більшу кількість рідини протягом дня,
щоб уберегти себе від негативного впливу спеки.
На думку лікарів, літні люди просто зобов’язані вживати воду часто, не чекаючи відчуття спраги. Також влітку рекомендується обмежити вживання алкоголю, а особливо важких алкогольних напоїв. Не варто захоплюватися солодкою газованою водою чи молоком – від них ще більше хочеться пити. Корисні у спеку м’ятний відвар, компот, яблучний та сливовий сік.
Часто в сильну спеку взагалі не хочеться їсти, тому їжа влітку повинна бути легкою, бажано зменшити споживання жирної, солоної і смаженої їжі. Є продукти, які володіють освіжаючими і тонізуючими властивостями. До таких продуктів належать: огірок, кавун, диня, грейпфрут. У сильну спеку рекомендується вживати більше фруктів і овочів. Рекомендованими стравами є холодні супи та окрошка.
Легше переносити спеку допоможуть такі фрукти, як хурма та банани.
У спекотну пору року також потрібно правильно підбирати одяг. Дуже добре якщо одяг буде з натуральних тканин і якомога легшим. Обов’язково потрібно носити головні убори, а від тісного одягу доведеться відмовитися.
У спеку важливо не обмежувати себе в проведенні водних процедур. Це не тільки приємно в спекотну пору року, але дуже корисно для організму. Це може бути відвідування басейну, виїзд на водойми або просто прийняття ванни в будинку. Хворим, які вживають ліки, обов’язково потрібно дізнатися у свого лікуючого лікаря, як препарати можуть діяти на організм під час спеки.
І ще кілька простих порад:
– Пийте по 8 склянок води на день. Під словом «вода» не маються на увазі кави і соки.
– Щоб вночі можна було спати, потрібно взяти простирадло і ковдру, згорнути їх у поліетиленовий пакет і помістити на 1 годину (можна за бажанням і на 2-3 години) в морозилку. Постеливши таку ковдру і простирадло перед сном, вам буде приємно засипати в спеку.
– Біля ліжка поставте тарілку з кубиками льоду (без води) і покладіть зверху сухий рушник. Прикладайте до лоба охолоджений льодом рушник. Це вам допоможе охолодити лоб і голову, і уникнути головного болю перед сном.
– Вентилятор повинен стояти тильною стороною або до дверей або до вікна, щоб він міг брати свіже повітря з інших приміщень а не ганяти по кімнаті сперте гаряче повітря, яким ви тільки що дихали.
– У таку спеку медики рекомендують при найменшій можливості роззуватися і ходити босоніж. Зрозуміло, не по розпеченому асфальту, а по траві.
Світлана Разумович