Захисна споруда (у народі – «бомбосховище»), розташована під Полтавською дитячою міською клінічною лікарнею, розрахована на 100 дітей та персонал лікарні. Готовність споруди прийняти людей у разі небезпеки перевірили 16 вересня міський голова Олександр Мамай, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимир Леонов та журналісти.
– Ця захисна споруда готова на сто відсотків. Вона оснащена дизельним генератором, який забезпечує світлом сховище у разі відключення електроенергії в місті. Також тут є вентиляційна установка, яка фільтрує повітря, – розповів Володимир Леонов. – Облаштовані тут і санвузли, і їдальня, і є навіть операційна.
Крім усього в бомбосховищі зберігаються дорослі та дитячі протигази. Тут створені всі умови для розміщення пацієнтів, які можуть пересуватися самостійно, і тих, які прикуті до ліжка.
Захисна споруда при дитячій лікарні у такому стані, як зараз, підтримується із часу побудови наприкінці 80-х років. Двадцять років відповідальним за стан бомбосховища є Микола Довгопол. Він розповідає, що споруда здатна захистити не тільки від падіння снарядів.
– Це бомбосховище третього класу. Воно розраховане на захист від хімічної зброї. Тут є не тільки звичайна вентиляція. Стоять фільтри, які очищують повітря від хімічних речовин, – розповідає Микола Опанасович. – У разі виникнення надзвичайної ситуації ми також виставляємо пост із контролю хімічної та радіаційної небезпеки. В нас є спеціальний загін людей, спеціалісти із хімічного та радіаційного контролю.
Загалом без виходу на поверхню та на одному запасі палива для генератора люди можуть перебувати у бомбосховищі близько доби. Якщо ж запаси дизельного пального будуть підвозити – час перебування людей необмежений.